Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Przy ogrzewalni dla bezdomnych także prysznic

Wiadomości z Radomia

Przy ogrzewalni dla bezdomnych także prysznic

02 październik 2018 / Tekst

Ogrzewalnia dla osób szukających schronienia przed chłodem zostanie w tym roku powiększona o kontener sanitarny z prysznicem. W listopadzie w sąsiedztwie Schroniska dla Bezdomnych przy ulicy Słowackiego stanie dwa kontenery dla bezdomnych.

Przy ogrzewalni dla bezdomnych także prysznic
foto: MN/Radio Plus Radom

Pomysł postawienia kontenera mieszkalnego wyposażonego w krzesła i stoliki powstał rok temu z inicjatywy władz miasta. Pilotażowy projekt okazał się trafiony, dlatego i w tym roku osoby nie oczekujące żadnej innej pomocy będą mogły nie tylko przenocować w kontenerze, ale dodatkowo też skorzystać z prysznica - mówi kierownik Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Noclegowni dla Kobiet i Mężczyzn Wojciech Dąbrowski:

– Nie możemy sobie pozwolić, żeby jakikolwiek mieszkaniec Radomia w te chłodne dni miał problemem ze znalezieniem miejsca, w którym mógłby się ogrzać. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu tymczasowej ogrzewalni – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Ogrzewalnia jest przygotowana na przyjęcie jednorazowo około 30 osób. Będzie czynna w godzinach od 18.00 do 8.00.

Warto dodać, że osoby bezdomne mogą również skorzystać z radomskich noclegowni. Noclegownia przy ul. Zagłoby 3 przeznaczona jest dla 24 osób, ale jak podkreśla Wojciech Dąbrowski, miejsce znajdzie się dla każdego - jedynym warunkiem jest trzeźwość:

W Schronisku dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Zagłoby jest 30 miejsc. W tej chwili przebywa tam osiem kobiet i jedno dziecko. - Najważniejsze, to pomoc w wyjściu z bezdomności - dodaje Wojciech Dąbrowski:

W Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Słowackiego 188 jest 38 miejsc noclegowych oraz 4 miejsca interwencyjne. Tutaj również - każda z osób, która zgłosi się do ośrodka, otrzyma dach nad głową - zapewniają pracownicy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4