Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Quady to nie zabawki - apeluje policja

Wiadomości z Radomia

Quady to nie zabawki - apeluje policja

24 marzec 2019 / Tekst

To pierwsze dni wiosny - policja apeluje do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i zwracali uwagę na to, jakimi pojazdami się oni poruszają. Quady to coraz bardziej popularne środki lokomocji.

Quady to nie zabawki - apeluje policja
foto: KWP/Radom

Quady są chętnie fundowane w formie prezentów dla dzieci na wszelkiego rodzaju okazje. Kupno tego kosztownego podarunku wymaga jednak przemyślenia. Rodzice często nie zdają sobie sprawy, jak duże zagrożenie mogą nieść za sobą te pojazdy i kupują je nawet kilkuletnim dzieciom nie zwracając uwagi na brak uprawnień,umiejętności czy też kasku ochronnego.

Takiego zachowania nie można nazwać inaczej jak skrajną nieodpowiedzialnością. Policja przypomina, że aby doszło do tragedii, wcale nie trzeba jechać szybko. Osoba nie posiadająca uprawnień, a więc nie znająca przepisów ruchu drogowego wystarczy, że z terenu posesji wyjedzie na drogę publiczną wprost pod samochód. Tragiczne skutki takiego zdarzenia są łatwe do przewidzenia. Bardzo często ułamek sekundy decyduje o życiu.

Zdarzenia, w których uczestniczą kierujący quadami są dobitnym przykładem na to, jak niebezpieczne mogą one być w rękach dzieci. Warto przypomnieć, że quadem kierować może osoba powyżej 14 roku życia posiadająca stosowne uprawnienia. Powierzanie sterów tego typu pojazdu dzieciom nie posiadającym odpowiedniego wieku i przeszkolenia często kończy się tragicznie.

Policja apeluje do rodziców o odpowiednie zabezpieczanie quadów przed dziećmi, bo to dorośli ponoszą prawne konsekwencje przy takich zdarzeniach. Osoba dorosła widząc, że dziecko wsiada za kierownicę quada powinna zdecydowanie zareagować unikając tym samym przykrych a czasem nawet tragicznych w skutkach zdarzeń.

Udostępnianie kilkuletnim dzieciom quada jest z pewnością wielką frajdą, ala quad to nie rower ani hulajnoga, a na dorosłych spoczywa obowiązek sprawowania należytej opieki nad dziećmi. Chwila zaniedbania lub nieuwagi może zakończyć się poważnym urazem i konsekwencjami na całe życie.

Wiosna powinna kojarzyć się wyłącznie z dobrymi wspomnieniami, a nie tragedią!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4