Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /RADOM/Radni podzielili się opłatkiem

Wiadomości z Radomia

Radni podzielili się opłatkiem

19 grudzień 2017 / Tekst

Radosna i spokojna atmosfera towarzyszyły spotkaniu opłatkowemu zorganizowanemu w przerwie "burzliwej" sesji budżetowej.

Radni podzielili się opłatkiem
foto:MN/Radio Plus Radom

Tradycyjne spotkanie opłatkowe odbyło się w radomskiej Łaźni. Przy symbolicznym wigilijnym stole spotkały się władze miasta, posłowie i parlamentarzyści, pracownicy kultury i oświaty. Były kolędy i życzenia, radosna i świąteczna atmosfera.

- Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. Życzę dystansu od rzeczywistości i mam nadzieję, że po świętach wszystkim nam głowy ochłoną - mówił gospodarz spotkania przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik:

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i pełnych życzliwości Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie złożył także prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Niech te podziały, które tu do nas przychodzą i mocno nas bombardują, przy naszych stołach rodzinnych zostaną zasypane - mówił:

Życzenia błogosławionych oraz rodzinnych świąt Bożego Narodzenia złożył na zakończenie biskup Henryk Tomasik. Ordynariusz diecezji radomskiej nawiązał do słówCypriana Kamila Norwida: „Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej i stało się - między ludzi wszedł Mistrz Wiekuisty". - Tak w przepiękny sposób Norwid odczytuje prawdę, o której św. Jan powie krótko: Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami - Słowo, czyli Syn Boży stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas, aby pojednać ziemię z niebem, ludzi z Panem Bogiem i ludzi między sobą - mówił biskup:

Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw, które spożywamy podczas wigilijnej wieczerzy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4