Na antenie: HISTORIE, KTÓRE WARTO NUCIĆ
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 16 czerwca - św. Lutgarda, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Burzliwa debata radomskich radnych

Wiadomości z Radomia

Burzliwa debata radomskich radnych

29 sierpień 2017 / Tekst

Po 11 godzinach obrad, radomskim radnym puściły nerwy. Radny Marek Szary w trakcie dyskusji powiedział do Kazimierza Woźniaka "Zamknij pysk". Za swoją wypowiedź przeprosił radnego, jednocześnie tłumacząc, że został sprowokowany. Kilkakrotnie prezydent Radosław Witkowski i jego zastępca Konrad Frysztak zwracali się do niego: "Pana wypowiedzi są tak absurdalne, jak paski w TVP Info".

Do kłótni radomskich radnych doszło w trakcie dyskusji nad odwołaniem Pawła Góraka z funkcji komendanta Straży Miejskiej w Radomiu. Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Marek Szary domagał się od prezydenta miasta przedstawienia szczegółowych informacji dotyczących odwołanego komendanta. - Brak zaufania - odpowiedział prezydent Radosław Witkowski. Nie mógł się z tym pogodzić radny Szary. - Pan prezydent miał od nas całą listę pytań dotyczącą wydarzeń z 25 czerwca podczas manifestacji KOD-u, a zbył ją kilkoma zdaniami, że miał prawo zwolnić komendanta to zwolnił, a w sprawach bezpieczeństwa odesłał nas do ministra Mariusza Błaszczaka. Był nieprzygotowany do sesji. Tak objawiły się chamstwo, bezczelność i arogancja pana prezydenta. Gdy przemawiałem, radny Kazimierz Woźniak permanentnie przeszkadzał mi, przerywał. Ponieważ byłem bardzo zdenerwowany przez to chamskie i ordynarne zachowanie pana prezydenta, więc odbiłem mu piłeczkę tymi ostrymi sławami. Potem przeprosiłem. Zresztą pana prezydenta też przeprosiłem, bo się strasznie uniosłem. Ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem - z taką arogancją i lekceważeniem. My prosimy pana prezydenta o informacje, a on po prostu sobie drwiny urządza.

Radny Kazimierz Woźniak poczuł sie obrażony wypowiedzią radnego Marka Szarego:

Radna Marta Michalska-Wilk uważa, że ta sytuacja powinna być początkiem dyskusji o zmianie regulaminu obrad Rady Miejskiej. - Uważam, że skutkiem takiego zachowanie powinno być wykluczenie z obrad Rady Miejskiej oraz skierowanie sprawy do Komisji Etyki, która powinna zostać powołana - twierdzi radna. O komentarz poprosiliśmy prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego:

Radny Marek Szary przyznał, że puściły mu nerwy i przeprosił za swoja wypowiedź:

O wypowiedź poprosiliśmy przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu Dariusza Wójcika:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4