Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 18°C 12°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 10°C

Radio Plus Radom /RADOM/Radom chce rozmawiać z Eneą

Wiadomości z Radomia

Radom chce rozmawiać z Eneą

20 kwiecień 2017 / Tekst
radom24.pl

Energetyczny gigant chce robić biznes z władzami samorządowymi Radomia. Te z kolei nie wykluczają takiej współpracy i czekają na konkretne propozycje ze strony Enei Wytwarzanie.

Jak już informowaliśmy, Enea Wytwarzanie w Kozienicach chce zainwestować w Radomiu. - Zyskają przede wszystkim radomianie, bo zabezpieczona zostanie polityka energetyczna, a co za tym idzie utrzymanie na akceptowalnym poziomie cen ciepła - powiedział Krzysztof Figat, prezes Zarządu Enea Wytwarzanie.

Enea wystosowała pismo do Prezydenta Miasta Radomia w sprawie budowy oraz uruchomienia pilotażowej wysokosprawnej instalacji kogeneracyjnej opartej na czystych technologiach węglowych. - Nasza firma zlokalizowana jest w Kozienicach i jest największym pracodawcą w regionie radomskim, chcielibyśmy też, aby udział w tym przedsięwzięciu miało również miasto Radom - powiedział prezes Figat. Dodał, że Enea jest gotowa zainwestować w radomski system ciepłowniczy kilkaset milionów złotych. - Duża grupa energetyczna ma zdolności finansowe, jest w stanie pozyskać najtaniej finansowanie takich inwestycji. To wszystko przekłada się na późniejszą ekonomię finansową ceny produktów - wyjaśnił prezes Enei Wytwarzanie.

Katarzyna Piechota-Kaim z radomskiego magistratu wyjaśniła, że miejska spółka Radpec stoi przed wyborem technologii wytwarzania energii cieplej, która pozwoli spełnić unijne wymagania. Zaczną one obowiązywać od 2023 roku. - Szukamy najkorzystniejszego rozwiązania, bez wprowadzania drastycznych cen. Spółka Enea złożyła nam propozycję. Od miesiąca czekamy na przedstawienie konkretnej oferty wraz z modelem finansowym inwestycji. Po otrzymaniu tych informacji zorganizujemy spotkanie, aby omówić możliwość ewentualnej współpracy - powiedziała Katarzyna Piechota - Kaim.

Przypomnijmy, że Radom jest dla Enei atrakcyjnym miejscem do inwestowania, ze względu na dużą liczbę mieszkańców, ale też bliskość do Kozienic, gdzie grupa kapitałowa Enea ma swoją elektrownię.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Cuprum Lubin 4 11
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 4 8
Jastrzębski Węgiel 3 6
GKS Katowice 4 6
Espadon Szczecin 4 6
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
Trefl Gdańsk 3 5
MKS Będzin 4 5
Cerrad Czarni Radom 4 4
Łuczniczka Bydgoszcz 4 4
PGE Skra Bełchatów 2 3
Dafi Społem Kielce 4 2
BBTS Bielsko-Biała 3 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA