Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Radom kusi inwestorów

Wiadomości z Radomia

Radom kusi inwestorów

06 luty 2018 / Tekst

Radomska Podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozwija się i potrzebuje więcej miejsca dla inwestorów gotowych tworzyć nowe miejsca pracy. W zeszłym roku pozwolenie na działalność dostały tam 4 firmy, w tym roku kolejne 3.

Radom kusi inwestorów
foto: UM Radom

W Radomskiej Podstrefie Ekonomicznej przedsiębiorcy utworzą w sumie około 500 nowych miejsc pracy i zainwestują ponad 123 miliony złotych. To między innymi branże: spożywcza, chemiczna, papiernicza, metalowa czy centrum logistyczne. - Niestety mamy coraz mniej miejsca dla inwestorów - mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą:

- W Radomiu kończy się dostępność terenów przemysłowych, na co wielokrotnie zwracaliśmy uwagę. Nie sposób w tej chwili przyciągnąć do Radomia dużego inwestora, bo po prostu nie miałby gdzie takiej fabryki uruchomić - mówi Dariusz Śliwowski.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik uspokaja tymczasem, że miasto przygotowuje już kolejne tereny pod inwestycje. Chodzi o 40 hektarów gruntów w okolicach Wólki Klwateckiej. Zainteresowani już są:

- Tymi terenami jest zainteresowana Polska Grupa Zbrojeniowa. Jeśli PGZ dokładnie się określi, co do działek, którymi ewentualnie są zainteresowani, jesteśmy gotowi podjąć rozmowy o wprowadzeniu tych terenów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi wiceprezydent.

Miasto planuje więc uzbrojenie kolejnych działek pod inwestycje: nie tylko na Wólce Klwateckiej, ale także na Potkanowie i na ulicy Marii Gail. W sumie to prawie 50 hektarów. Ale, jak mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, zdarza się, że inicjatywa leży po stronie samych inwestorów:

- To nie zawsze muszą być tereny miejskie, mogą to być tereny prywatne. Inwestor sam może zawnioskować o wprowadzenie takich terenów prywatnych do strefy - dodaje wiceprezydent.

Na terenie Radomia podstrefa obejmuje Wośniki, Gołębiów i Wólkę Klawatecką. Obecnie działa tam 25 firm. Rozpoczęcie działalności na tym terenie gwarantuje przedsiębiorcom szereg korzyści, między innymi ulgi podatkowe. Firma, która otworzy działalność w Radomiu i zatrudni co najmniej 200 osób może liczyć np. na zwolnienie z podatku od nieruchomości przez okres nawet 15 lat. Ale, to tylko jedna z zachęt, którą miasto kusi inwestorów. - Tych ulg w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej jest znacznie więcej. Skorzystało z nich już kilkudziesięciu przedsiębiorców - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Radom pomaga nie tylko dużym inwestorom rozkręcić tutaj biznes, ale i mniejszym. Ze wsparcia skorzystała niewielka firma Piotra Kotkowskiego:

Jerzy Zawodnik mówi, że przedsiębiorcy najchętniej korzystają z obniżki za dzierżawę terenu pod inwestycje:

Przygotowane przez miasto ulgi dla inwestorów zebrane są w 4 pakiety: Pionier, Mikro,

Idea i Progress. Z tego ostatniego skorzystał prywatny przedsiębiorca Grzegorz Starzomski:

Pakiety wsparcia przeznaczone są zarówno dla tych, którzy już zainwestowali w Radomiu, jak i dla tych, którzy się nad tym zastanawiają. Mają one ułatwić i pomóc w rozwoju działalności na terenie naszego miasta, a także stworzyć nowe miejsca pracy.

Radomska Strefa Gospodarcza działa 3 lata. Informacje na temat ulg oferowanych przedsiębiorcom można uzyskać w Wydziale Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4