Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 13 listopada - święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski
Częściowe zachmurzenie

6°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 100%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 13 Lis 2018

  Rain 13°C 5°C

 • 14 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 8°C 5°C

Radio Plus Radom /RADOM/Radom kusi inwestorów

Wiadomości z Radomia

Radom kusi inwestorów

06 luty 2018 / Tekst

Radomska Podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozwija się i potrzebuje więcej miejsca dla inwestorów gotowych tworzyć nowe miejsca pracy. W zeszłym roku pozwolenie na działalność dostały tam 4 firmy, w tym roku kolejne 3.

Radom kusi inwestorów
foto: UM Radom

W Radomskiej Podstrefie Ekonomicznej przedsiębiorcy utworzą w sumie około 500 nowych miejsc pracy i zainwestują ponad 123 miliony złotych. To między innymi branże: spożywcza, chemiczna, papiernicza, metalowa czy centrum logistyczne. - Niestety mamy coraz mniej miejsca dla inwestorów - mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą:

- W Radomiu kończy się dostępność terenów przemysłowych, na co wielokrotnie zwracaliśmy uwagę. Nie sposób w tej chwili przyciągnąć do Radomia dużego inwestora, bo po prostu nie miałby gdzie takiej fabryki uruchomić - mówi Dariusz Śliwowski.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik uspokaja tymczasem, że miasto przygotowuje już kolejne tereny pod inwestycje. Chodzi o 40 hektarów gruntów w okolicach Wólki Klwateckiej. Zainteresowani już są:

- Tymi terenami jest zainteresowana Polska Grupa Zbrojeniowa. Jeśli PGZ dokładnie się określi, co do działek, którymi ewentualnie są zainteresowani, jesteśmy gotowi podjąć rozmowy o wprowadzeniu tych terenów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi wiceprezydent.

Miasto planuje więc uzbrojenie kolejnych działek pod inwestycje: nie tylko na Wólce Klwateckiej, ale także na Potkanowie i na ulicy Marii Gail. W sumie to prawie 50 hektarów. Ale, jak mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, zdarza się, że inicjatywa leży po stronie samych inwestorów:

- To nie zawsze muszą być tereny miejskie, mogą to być tereny prywatne. Inwestor sam może zawnioskować o wprowadzenie takich terenów prywatnych do strefy - dodaje wiceprezydent.

Na terenie Radomia podstrefa obejmuje Wośniki, Gołębiów i Wólkę Klawatecką. Obecnie działa tam 25 firm. Rozpoczęcie działalności na tym terenie gwarantuje przedsiębiorcom szereg korzyści, między innymi ulgi podatkowe. Firma, która otworzy działalność w Radomiu i zatrudni co najmniej 200 osób może liczyć np. na zwolnienie z podatku od nieruchomości przez okres nawet 15 lat. Ale, to tylko jedna z zachęt, którą miasto kusi inwestorów. - Tych ulg w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej jest znacznie więcej. Skorzystało z nich już kilkudziesięciu przedsiębiorców - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Radom pomaga nie tylko dużym inwestorom rozkręcić tutaj biznes, ale i mniejszym. Ze wsparcia skorzystała niewielka firma Piotra Kotkowskiego:

Jerzy Zawodnik mówi, że przedsiębiorcy najchętniej korzystają z obniżki za dzierżawę terenu pod inwestycje:

Przygotowane przez miasto ulgi dla inwestorów zebrane są w 4 pakiety: Pionier, Mikro,

Idea i Progress. Z tego ostatniego skorzystał prywatny przedsiębiorca Grzegorz Starzomski:

Pakiety wsparcia przeznaczone są zarówno dla tych, którzy już zainwestowali w Radomiu, jak i dla tych, którzy się nad tym zastanawiają. Mają one ułatwić i pomóc w rozwoju działalności na terenie naszego miasta, a także stworzyć nowe miejsca pracy.

Radomska Strefa Gospodarcza działa 3 lata. Informacje na temat ulg oferowanych przedsiębiorcom można uzyskać w Wydziale Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 100%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 13 Lis 2018

  13°C 5°C

 • 14 Lis 2018

  8°C 5°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 6 18
Cerrad Czarni Radom 6 15
Jastrzębski Węgiel 6 10
Stocznia Szczecin 4 9
ONICO Warszawa 4 9
Aluron Virtu Warta Zawiercie 6 9
PGE Skra Bełchatów 6 9
Trefl Gdańsk 5 8
GKS Katowice 5 7
Indykpol AZS Olsztyn 6 7
Cuprum Lubin 6 6
Chemik, Bygdoszcz 6 5
MKS Będzin 6 4
Asseco Resovia Rzeszów 6 1

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA