Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Bardzo pochmurno

-5°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 62%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Lut 2018

    Bardzo pochmurno -2°C -7°C

  • 24 Lut 2018

    Śnieg -4°C -9°C

Radio Plus Radom /RADOM/Radom kusi inwestorów

Wiadomości z Radomia

Radom kusi inwestorów

06 luty 2018 / Tekst

Radomska Podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozwija się i potrzebuje więcej miejsca dla inwestorów gotowych tworzyć nowe miejsca pracy. W zeszłym roku pozwolenie na działalność dostały tam 4 firmy, w tym roku kolejne 3.

Radom kusi inwestorów
foto: UM Radom

W Radomskiej Podstrefie Ekonomicznej przedsiębiorcy utworzą w sumie około 500 nowych miejsc pracy i zainwestują ponad 123 miliony złotych. To między innymi branże: spożywcza, chemiczna, papiernicza, metalowa czy centrum logistyczne. - Niestety mamy coraz mniej miejsca dla inwestorów - mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą:

- W Radomiu kończy się dostępność terenów przemysłowych, na co wielokrotnie zwracaliśmy uwagę. Nie sposób w tej chwili przyciągnąć do Radomia dużego inwestora, bo po prostu nie miałby gdzie takiej fabryki uruchomić - mówi Dariusz Śliwowski.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik uspokaja tymczasem, że miasto przygotowuje już kolejne tereny pod inwestycje. Chodzi o 40 hektarów gruntów w okolicach Wólki Klwateckiej. Zainteresowani już są:

- Tymi terenami jest zainteresowana Polska Grupa Zbrojeniowa. Jeśli PGZ dokładnie się określi, co do działek, którymi ewentualnie są zainteresowani, jesteśmy gotowi podjąć rozmowy o wprowadzeniu tych terenów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi wiceprezydent.

Miasto planuje więc uzbrojenie kolejnych działek pod inwestycje: nie tylko na Wólce Klwateckiej, ale także na Potkanowie i na ulicy Marii Gail. W sumie to prawie 50 hektarów. Ale, jak mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, zdarza się, że inicjatywa leży po stronie samych inwestorów:

- To nie zawsze muszą być tereny miejskie, mogą to być tereny prywatne. Inwestor sam może zawnioskować o wprowadzenie takich terenów prywatnych do strefy - dodaje wiceprezydent.

Na terenie Radomia podstrefa obejmuje Wośniki, Gołębiów i Wólkę Klawatecką. Obecnie działa tam 25 firm. Rozpoczęcie działalności na tym terenie gwarantuje przedsiębiorcom szereg korzyści, między innymi ulgi podatkowe. Firma, która otworzy działalność w Radomiu i zatrudni co najmniej 200 osób może liczyć np. na zwolnienie z podatku od nieruchomości przez okres nawet 15 lat. Ale, to tylko jedna z zachęt, którą miasto kusi inwestorów. - Tych ulg w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej jest znacznie więcej. Skorzystało z nich już kilkudziesięciu przedsiębiorców - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Radom pomaga nie tylko dużym inwestorom rozkręcić tutaj biznes, ale i mniejszym. Ze wsparcia skorzystała niewielka firma Piotra Kotkowskiego:

Jerzy Zawodnik mówi, że przedsiębiorcy najchętniej korzystają z obniżki za dzierżawę terenu pod inwestycje:

Przygotowane przez miasto ulgi dla inwestorów zebrane są w 4 pakiety: Pionier, Mikro,

Idea i Progress. Z tego ostatniego skorzystał prywatny przedsiębiorca Grzegorz Starzomski:

Pakiety wsparcia przeznaczone są zarówno dla tych, którzy już zainwestowali w Radomiu, jak i dla tych, którzy się nad tym zastanawiają. Mają one ułatwić i pomóc w rozwoju działalności na terenie naszego miasta, a także stworzyć nowe miejsca pracy.

Radomska Strefa Gospodarcza działa 3 lata. Informacje na temat ulg oferowanych przedsiębiorcom można uzyskać w Wydziale Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-5°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 62%

Wiatr: 22.53 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Hard to Say I'm Sorry

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 21 58
PGE Skra Bełchatów 21 47
ONICO Warszawa 21 47
Asseco Resovia Rzeszów 21 42
Trefl Gdańsk 21 40
Indykpol AZS Olsztyn 21 36
Jastrzębski Węgiel 21 34
Cuprum Lubin 21 33
Cerrad Czarni Radom 21 29
GKS Katowice 21 26
Espadon Szczecin 21 25
Aluron Virtu Warta Zawiercie 21 23
MKS Będzin 21 19
Łuczniczka Bydgoszcz 21 19
Dafi Społem Kielce 21 14
BBTS Bielsko-Biała 21 10

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA