Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /RADOM/Radom Obywatelski

Wiadomości z Radomia

Radom Obywatelski

12 czerwiec 2018 / Tekst

Za nami gala finałowa konkursu „Radom Obywatelski”. Nagrodzone zostały organizacje pozarządowe oraz grupy obywatelskie.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Nagrody zostały przyznane w kategoriach: „Dobre Praktyki”, „Dobroczyńca Roku”, „Darczyńca Roku” oraz „Miejsce Przyjazne w Radomiu”. Ostatnia kategoria podzielona była na dwie kategorie – dla seniorów i osób z niepełnosprawnością.

W kategorii „Dobre Praktyki” nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przyjaźni”.

- Ta nagroda jest ważnym wydarzeniem dla naszego stowarzyszenia. Mamy największą grupę osób niesłyszących. Jest to też takim motorem dla nas do dalszych działań, które chcemy realizować na rzecz osób niepełnosprawnych  - mówi Dorota Krajewska, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przyjaźni”.

Wyróżnionymi w tej kategorii zostały: Fundacja Chrześcijańska „Droga Życia” oraz Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Korczak i My”.

„Dobroczyńcą Roku” został Zbigniew Ciesielski z Fundacji Chrześcijańskiej „Droga Życia” organizator wigilii i śniadania wielkanocnego dla osób samotnych. Jak sam podkreśla, nagroda nie jest dla niego, ale dla wszystkich osób, które pracowały dla osób samotnych i bezdomnych.

Laureatem w kategorii „Darczyńca Roku” zostali Marek i Elżbieta Romanowscy. „Miejsc Przyjaznych w Radomiu” było kilka. Nagrodę otrzymał Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” w Radomiu.

- Mamy już 38 lat i to już taki wiek, że nie wypada z tej linii zejść, więc będziemy ją trzymali – mówił krótko Zdzisław Maszkiewicz przewodniczący Zarządu Regionu "Solidarności".

Nagrodzone w tej kategorii zostały również filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz filia nr 2 MBP.

Jeśli chodzi o miejsca przyjazde osobom niepełnosprawnym, wygrały: Gospoda „Jaskółeczka”, Radomdis Polska oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik cieszył się, że została utworzona kategoria „Miejsca Przyjazne w Radomiu” dla osób niepełnosprawnych.

- Wszystkie działania, które były podejmowane przez nominowanych w naszym konkursie były wspaniałe. To były wielkie rzeczy, które zmieniały nasze miasto – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Konkurs ma na celu nagrodzenie lokalnych organizacji pozarządowych, społecznego zaangażowania mieszkańców miasta, a także firm i przedsiębiorstw, które w ubiegłym roku wykazały właściwą postawę społeczną i obywatelską, podejmując i realizując działania na rzecz mieszkańców Radomia. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4