Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /RADOM/Radom stolicą wolontariatu młodzieży!

Wiadomości z Radomia

Radom stolicą wolontariatu młodzieży!

04 luty 2018 / Tekst

Ponad pięciuset wolontariuszy z Radomia wzięło udział w 18. Balu Wolontariusza. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem "Serce za serce".

Radom stolicą wolontariatu młodzieży!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Przy stowarzyszeniu Centrum Młodzieży "Arka" działa ponad tysiąc trzysta wolontariuszy, z blisko czterdziestu szkół. To imponujący wynik, którego nie powstydziłoby się żadne miasto. Młodzi poprzez swoją działalność w wolontariacie pomagają innym, ale także formują siebie, swój system wartości i charakter.  - To aktywizacja lokalnych środowisk na rzecz małych ojczyzn. Wolontariat to metoda wychowawcza dla dzieci i młodzieży. - zaznacza ks. Andrzej Tuszyński - dyrektor Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka":

Wolontariusze przyznają, że dzięki swojej działalności poznają siebie i drugiego człowieka. Przez pomoc słabszym i potrzebującym przełamują bariery, czują się potrzebni, są po prostu szczęśliwi:

 Ewa Mężyk jest opiekunką szkolnego wolontariatu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 32 w Radomiu. Jak mówi, dzieci i młodzież w wolontariacie szukają wspólnoty:

Za zaangażowanie wolontariuszom oraz opiekunom podziękował prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Wolontariusz po raz kolejny udowadniają, że Radom jest polką stolicą wolontariatu. - przekonuje:

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się polonezem. Później był jubileuszowy tort i zabawa, do której zachęcał jeden z radomskich zespołów muzycznych.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Biskup Radomski Henryk Tomasik oraz Prezydent Radomia Radosław Witkowski. Medialnie imprezie patronowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4