Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Radomianka laureatką Albertiany!

Wiadomości z Radomia

Radomianka laureatką Albertiany!

09 luty 2018 / Tekst

Radomianka laureatką Albertiany 2018! Małgorzata Pietralska zajęła pierwsze miejsce w kategorii soliści Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznego Osób Niepełnosprawnych w Zgierzu.

fot. Maja Wrochna
fot. Maja Wrochna

Małgorzata Pietralska, podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomiu, zaprezentowała utwór z repertuaru Krystyny Prońko „Małe tęsknoty".

Jury przyznało jej pierwsze miejsce w kategorii soliści. Małgorzata Pietralska otrzymała statuetkę Albertiana 2018 i nagrody rzeczowe. 19 marca wystąpi podczas koncertu galowego na scenie teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w obecności Anny Dymnej.

Małgorzata Pietralska jest podopieczną Pawła Mosiołka, znanego radomskiego wokalisty i terapeuty, który również akompaniował jej podczas występu.

- Pragnę podziękować pani Izbeli Gmur - kierownikowi Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomiu oraz wszystkim moim współpracownikom za wspieranie dobrym słowem i gestem podczas naszych przygotowań do tego festiwalu - mówił Paweł Mosiołek.

Miasto Zgierz jest gospodarzem eliminacji regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych ALBERTIANA, podczas których zmagają się zespoły artystyczne oraz soliści z województw: łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. 

Celem Festiwalu jest działanie na rzecz osób niepełnosprawnych poprzez: promowanie ich twórczości teatralno-muzycznej, aktywizację w życiu publicznym, społecznym i kulturalnym oraz likwidowanie barier poprzez przywracanie do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4