Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Radomska PO chce koalicję w wyborach samorządowych

Wiadomości z Radomia

Radomska PO chce koalicję w wyborach samorządowych

25 listopad 2017 / Tekst

Czy będzie koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Radomia? - Bardzo bym chciała. Mieliśmy jedną rozmowę. Będziemy robić wszystko, żeby zwiększyć szansę Radosława Witkowskiego w wyborach - mówi Ewa Kopacz, była premier, obecnie poseł PO.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

W czwartek Platforma Obywatelska i Nowoczesna zawarły porozumienie w sprawie wspólnego kandydowania w wyborach na prezydenta Warszawy. Czy możliwa jest podobna sytuacja w Radomiu?

- Bardzo bym chciała. Mieliśmy jedną rozmowę z przedstawicielami Nowoczesnej. Myślę, że te rozmowy powinny mieć swój początek na samym szczycie, czyli między szefami partii, a później powinny schodzić niżej - powiedziała na konferencji prasowej Ewa Kopacz, była premier, obecnie poseł Platformy Obywatelskiej.

Ewa Kopacz zadeklarowała, że Platforma Obywatelska jest gotowa "zrobić wszystko", żeby zwiększyć szanse prezydenta Witkowskiego w wyborach. - Wierzymy w to, że wybór Radosława Witkowskiego daje szansę na to, że to miasto będzie sie w takim rytmie rozwijało, jak dotychczas - mówi poseł Ewa Kopacz.

Wciąż nie wiadomo, czy Platforma Obywatelska wystawi wspólne listy z Nowoczesną i Polskim Stronnictwem Ludowym na poziomie sejmików wojewódzkich, rad gmin czy powiatów. Jak tłumaczy Ewa Kopacz, takie decyzje będą podjęte na szczeblu krajowym.

W zeszłym tygodniu działacze radomskiej Nowoczesnej apelowali do wszystkich partii opozycyjnych i stowarzyszeń o stworzenie "wspólnego frontu środowisk demokratycznych".

- Nie boimy się być płaszczyzną porozumienia. Od miesięcy rozmawiamy z wieloma organizacjami społecznymi w Radomiu, w kierunku budowania szerokiego frontu - mówiła Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskiej Nowoczesnej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4