Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /RADOM/Radomski nauczyciel trenerem w Singapurze

Wiadomości z Radomia

Radomski nauczyciel trenerem w Singapurze

05 kwiecień 2018 / Tekst

Łukasz Gierek, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu trenował w Singapurze nauczycieli z Indii, Kostaryki, Brazylii, Meksyku oraz Wielkiej Brytanii. Odbyła się tam konferencja innowacyjnych nauczycieli stosujących nowoczesne technologie w nauczaniu.

 

Radomski nauczyciel trenerem w Singapurze
fot. Łukasz Gierek (fb)

W Singapurze spotkało się ok. pół tysiąca osób, skupionych w programie Microsoft Innovative Educator Expert. To dokładnie 310 nauczycieli z ponad 80 krajów na świecie, 70 trenerów oraz organizatorzy i obsługa konferencji. Konferencja służy przede wszystkim wymianie doświadczeń, prezentacji swoich dokonań w pracy z młodzieżą. Zespół Szkół Technicznych w Radomiu nie ma się czego wstydzić. W szkole jest ponad 20 ekspertów programu MIEE.

Łukasz Gierek jest trenerem MIEE i to on został wytypowany jako reprezentant placówki w Singapurze. Aby dostać się tam musiał przebrnąć "eliminacje". Jego atutem było szerokie zaangażowanie w nowoczesne technologie. Brał udział w międzynarodowych projektach, prowadził warsztaty na konferencji dla nauczycieli w Radomiu, czy zaangażował szkołę w Skype-a-thon. Dzięki temu wszystkiemu Łukasz Gierek bez problemu przeszedł "eliminacje". Mało tego, został wybrany jako jeden z 5 trenerów z Europy centralnej i wschodniej. - Miałem pod opieką międzynarodową grupę nauczycieli, która miała wykonać określone zadanie. W mojej grupie byli edukatorzy z Indii, Kostaryki, Brazylii, Meksyku oraz Wielkiej Brytanii. Dostaliśmy do rozwiązania zadanie z dziedziny myślenia komputacyjnego, konkretnie abstrakcji. Najprościej mówiąc mieliśmy "zhackować" istniejący szablon lekcji tak aby nawiązać do głównego wątku działań. Zadanie trudne i skomplikowane bo musiałem opanować różne charaktery i temperamenty, ukierunkować ich pracę na konkretny cel, a także dopilnować realizacji projektu - relacjonuje Łukasz Gierek.

Tu można przeczytać wywiad z Łukaszem Gierkiem.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4