Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Radomskie Centrum Sportu już w budowie

Wiadomości z Radomia

Radomskie Centrum Sportu już w budowie

04 maj 2016 / Tekst

Budowa Radomskiego Centrum Sportu oficjalnie rozpoczęta. Nie wiadomo jednak, co się stanie z popularnym "Gołębnikiem".

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Radomskie Centrum Sportu będzie się składać z nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej na 5 tysięcy miejsc i stadionu Radomiaka, który pomieści 3,5 tysiąca widzów. Powstanie również hala treningowa z szatniami oraz pomieszczeniami administracyjnymi. - To będzie najnowocześniejsza hala na Mazowszu, która pozwoli nam rozgrywać nie tylko wielkie imprezy sportowe, ale też artystyczne i handlowe. Wraz z budową hali będziemy mieli możliwość również organizowania wielkich imprez sportowych. Już mamy deklaracje konkretnych związków sportowych, które biorą pod uwagę rozgrywanie imprez międzynarodowych w Radomiu po 2018 roku - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zadowolenia z rozpoczęcia prac budowlanych nie kryje prezes Radomiaka Radom Sławomir Stempniewski. - Serce rośnie. Czuję, że jest to początek nowego poziomu dla Radomiaka. Naszym zadaniem, jako działaczom, jest stworzyć optymalne warunki do pracy dla zawodników, żeby trenować i grać przed wspaniałą publicznością w Radomiu, bo kibicowsko już jesteśmy w ekstraklasie. Taki stadion będzie kamieniem milowym, punktem, w którym będziemy nastawieni na sukces. Jestem pewien, że nowy stadion wyzwoli dodatkowe moce w naszych zawodnikach.

Inwestycja ma być zrealizowana w III kwartale 2018 roku. Podmiotem odpowiedzialnym za jej wykonanie będzie konsorcjum radomsko - krakowskie firm ROSA-BUD i Maxto, które w styczniu wygrało przetarg. Prezes ROSA-BUD Roman Saczywko zapewnia, że obiekty zostaną oddane terminowo. - Nie ma możliwości, żeby te obiekty nie powstały w swoim czasie. Nie startowałbym do przetargu, gdybym miał jakąkolwiek wątpliwość, że nie wybuduję tego w terminie, bo również i dla mojego klubu ma służyć ten kompleks.

Nie wiadomo jednak, co się stanie z dobrze znanym wszystkim kibicom Radomiaka "Gołębnikiem". Dotychczasowe stanowisko spikera miało pozostać nienaruszone jako klubowy symbol i element historyczny. Roman Saczywko jednak nie widzi miejsca dla tego obiektu w nowoczesnym Radomskim Centrum Sportu. - Ta konstrukcja raczej dożyła swego czasu, czyli zostanie rozebrana i skasowana. Innego zdania jest prezes MOSiR Grzegorz Janduła. - Na razie rozmawiamy z projektantami. Patrzymy, jak umieścić go obok stadionu, bo na stadionie jest to niemożliwe, żeby został jako taki symbol. Myślę, że to się uda.

Sezon 2018/2019 Radomiak, Czarni i Rosa mają już rozgrywać na nowo wybudowanych obiektach. Koszt realizacji inwestycji to około 110 milionów złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4