Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /RADOM/Radomskie obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Wiadomości z Radomia

Radomskie obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej

09 kwiecień 2018 / Tekst

W Radomiu uczczą pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Obchody organizują władze miasta, wojsko, leśnicy, stowarzyszenia i organizacje kombatanckie. Znicze zapłoną m.in. przy tablicy na gmachu Corazziego i przy pomniku pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

Radomskie obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej
foto: Radio Plus Radom

Na główne obchody 8. rocznicy zapraszają Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski i Dowódca Garnizonu Radom płk dypl. pil. Jan Skowroń. 10 kwietnia o godz. 12.00 rozpocznie Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w kościele garnizonowym pw. św. Stanisława. Po liturgii złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy przy ul. Żeromskiego 53. Ok. godz. 13.45 zaplanowano przemarsz pod pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich.

W obchody włączają się także leśnicy, politycy PiS oraz Forum Młodych PiS Radom. - Jutro mamy 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej i jednocześnie warto nadmienić, że jest to 96. miesięcznica katastrofy smoleńskiej - mówi pełnomocnik radomskich struktur Forum Młodych PiS Kamil Bartuzzi:

Znicze zapłoną również na grobie kapitana Artura Ziętka. Nawigator prezydenckiego samolotu pochowany jest na cmentarzu na Firleju. 10 kwietnia, tradycyjnie stanie tam warta honorowa.

Kwiaty zostaną także złożone przy pomniku pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w Radomiu. Znajdują się tam również tablice upamiętniające wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej.

To nie wszystkie ślady w Radomiu związane z katastrofą samolotu. Przy wejściu do gmachu Corazziego znajduje się tablica. Wyryto na niej słowa: "Pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób, wśród nich Prezydent RP Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. W tym miejscu gromadzili się radomianie, oddając hołd ofiarom tragedii narodowej. Radom, 10 kwietnia 2011 roku".

Radomianie podkreślają, jak ważne jest czczenie pamięci ofiar katastrofy, a także wyjaśnienie przyczyn tragedii:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4