Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Ratownicy medyczni testują nowy sprzęt

Wiadomości z Radomia

Ratownicy medyczni testują nowy sprzęt

31 maj 2017 / Tekst

Tablet zastępuje telefon, przynajmniej w komunikacji dyspozytora pogotowia z załogą karetki ratunkowej. Radom - jako pierwszy na Mazowszu - testuje nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędza się czas i eliminuje błędy.

Ratownicy medyczni z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego dostali 33 tablety. W sprzęt z nawigacją GPS i drukarką wyposażone zostały wszystkie karetki z radomskiej stacji. System wspomagania dowodzenia, jak mówi ratownik medyczny Mariusz Wielocha, to duże usprawnienie:

 

Założeniem wprowadzania systemu jest optymalizacja i skrócenie czasu dojazdu do pacjenta - mówi rzecznik stacji pogotowia ratunkowego Elżbieta Cieślak:

 

Dyżurny po przyjęciu zgłoszenia, wysyła do załogi karetki krótki tekst. Opisuje zdarzenie, podaje adres i dane osoby oczekującej pomocy, a informację oznacza specjalnym kodem. To sprawia, że komunikat jest czytelny, nie ma w nim miejsca na nieścisłości czy niedomówienia. Tablet i terminal służą też do wypełniania, a potem drukowania karty pacjenta.

Zdaniem wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza, nowoczesne urządzenia i technologie mają ułatwić oraz skoordynować pracę wszystkich służb: policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, a to z kolei przełoży się naskuteczność prowadzonych przez nie działań:

Wprowadzenie systemu to pierwszy krok do informatyzacji Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego:

Za wprowadzenie systemu zapłaci Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do końca roku powinien działać w całym kraju.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4