Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Remont kwatery wojennej na Firleju

Wiadomości z Radomia

Remont kwatery wojennej na Firleju

10 maj 2019 / Tekst

Rozpoczął się remont kwatery wojennej na Firleju. To jeden z projektów realizowanych w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Prace wykonuje firma Palmett z Warszawy. Jej oferta w przetargu opiewała ponad 643 tys. złotych.

Remont kwatery wojennej na Firleju
foto: UM/Radom

Obecnie trwają prace rozbiórkowe wraz z wycinką krzewów. Projekt zagospodarowania kwatery przewiduje m.in. nowe uformowanie mogił, wykonanie nowych kamiennych obrzeży i 103 nowych krzyży z granitu, nowych chodników z kostki betonowej, nawierzchni trawiastej mogił z trawy z rolki, a także systemu automatycznego nawadniania zieleni. Usunięte zostaną też stare krzewy i drzewa, a zwłaszcza stare brzozy stwarzające zagrożenie nie tylko dla nowej infrastruktury, ale również dla grobów sąsiadujących z kwaterą wojenną.

Zgodnie z umową prace powinny się zakończyć do 5 września tego roku. W przyszłym roku przeprowadzone zostaną nowe nasadzenia krzewów i drzew niskopiennych na terenie kwatery.

Projekt zgłoszony do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego obejmuje także remont pomnika na terenie kwatery. Przed przystąpieniem do prac nad jego konserwacją, potrzebna jest opinia techniczna. Na postumencie wraz ze schodami i na samym pomniku widoczne są bowiem ubytki, rozwarstwienia i ślady korozji. Dlatego najpierw zlecone zostało wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysu robót przy pomniku. Mają być one gotowe do 10 czerwca br.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4