Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /RADOM/Retrospotkanie 14 „Z Archiwum...”

Wiadomości z Radomia

Retrospotkanie 14 „Z Archiwum...”

01 luty 2019 / Tekst

Spotkanie poświęcone szeroko pojętemu tematowi archiwalnemu.

Retrospotkanie 14 „Z Archiwum...”
za: Resursa Radom

„Resursa Obywatelska” wraz z Archiwum Państwowym w Radomiu i portalem Radom zapraszają na spotkanie poświęcone tematowi archiwalnemu. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 lutego 2019. Początek o godz. 18.00, Sala Kameralna „Resursy”

Pierwszym punktem spotkania będzie prezentacja domowych archiwaliów przyniesionych dotychczas przez radomian na wcześniejsze Retrospotkania. Na dużym ekranie pokażemy skany najciekawszych zdjęć i dokumentów - zapowiada Paweł Puton. Następnie planujemy urządzić specjalny konkurs na najciekawsze dokumenty, zdjęcia lub przedmioty, które mieszkańcy miasta przyniosą tego dnia do „Resursy”. Dlatego też serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji, aby podzielić się z nami swoimi prywatnymi zbiorami – czekają cenne nagrody książkowe przygotowane przez Resursę i Archiwum Państwowe w Radomiu. Liczymy na to, że mieszkańcy miasta zajrzą do swych szuflad i albumów i przyniosą na spotkanie w Resursie swe cenne pamiątki rodzinne. Po ich zeskanowaniu zwrócimy je właścicielom - zachęca Paweł Puton. Na wszystkie te zdjęcia, dokumenty, czy drobne przedmioty fachowym okiem spojrzą pracownicy radomskiego Archiwum Państwowego, którzy ocenią wartość archiwalną i naukową tychże pamiątek. Opowiedzą też o idei tworzenia kolekcji rodzinnych w Archiwum oraz przybliżą pokrótce zawartość takich właśnie zbiorów osób i rodzin znajdujących się już w zasobie radomskiego Archiwum.

Ostatnim punktem spotkania będzie premiera wyprodukowanego przez „Resursę” w serii „Portrety Radomskie” filmu dokumentalnego „Refleksja o dr Helenie Kisiel (1925-2015)”. Jest to wyreżyserowany przez Elwirę Dzikowską obraz ukazujący postać długoletniej dyrektorki Archiwum Państwowego w Radomiu, wybitnej archiwistki i działaczki społecznej. Helena Kisiel była członkiem-założycielem radomskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego i Radomskiego Towarzystwa Naukowego oraz aktywnym działaczem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Za pracę zawodową i społeczną została wyróżniona wieloma odznaczeniami, m.in. Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. W dokumencie poświęconym życiu i działalności dr Heleny Kisiel o jej postawie życiowej, pracy i działalności społecznej opowiadają współpracownicy, przyjaciele i rodzina. Serdecznie zapraszamy na 14. Retrospotkanie do Resursy! - zaprasza Paweł Puton

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4