Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/RIO wzywa do zmiany budżetu

Wiadomości z Radomia

RIO wzywa do zmiany budżetu

27 luty 2018 / Tekst

Regionalna Izba Obrachunkowa wzywa radę miejską do zmiany budżetu. Według przewodniczącego kolegium, przyjęcie uchwały z poprawkami narusza ustawę o finansach publicznych.

pixabay.com/stevepb
pixabay.com/stevepb

Przewodniczący RIO stwierdził, że przyjęcie 30 stycznia 2018 roku uchwały budżetowej z poprawkami radnych spowodowało naruszenie artykułu 229 ustawy o finansach publicznych. Polega to na rozbieżności poziomu wydatków, dochodów, przychodów i deficytu zapisanych w planie budżetu miasta z kwotami wpisanymi do Wieloletniej Prognozy Finansowej przyjętej w grudniu 2017 roku.

- Od początku ostrzegałem, że wprowadzenie chaosu w pracach nad budżetem nie skończy się dobrze. Dziś mamy efekty działań przewodniczącego Szarego, Wójcika oraz radnego Pszczoły. Finanse publiczne i budżet miasta to bardzo delikatna i poważna materia. Nie można przy nim grzebać na kolanie i w pośpiechu. Teraz radni będą musieli naprawić swoje błędy, bo miasto musi mieć budżet zgodny z przepisami prawa – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Marek Szary mówi, że już wcześniej było wiadomo, że uchwalony budżet jest niezgodny z Wieloletnią Prognozą Finansową. Dodaje, że prezydent Radosław Witkowski nie chce wprowadzić rehabilitacji do WPF.

Radny Marek Szary twierdzi, że na dzisiejszej sesji rady miejskiej Prawo i Sprawiedliwość dogadało się z wiceprezydentami Radomia, że inicjatywę w tej sprawie przejmie prezydent po przeliczeniu kwoty na centrum rehabilitacji.

Rada Miejska na wprowadzenie stosownych korekt ma czas do 22 marca. W przypadku niezastosowania się do zaleceń Regionalnej Izby Obrachunkowej organ ten sam zdecyduje o wprowadzeniu stosownych zmian w budżecie miasta na rok bieżący.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4