Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Rodzina bezpieczna na drodze

Wiadomości z Radomia

Rodzina bezpieczna na drodze

16 maj 2018 / Tekst

Mazowiecka drogówka rusza z akcją profilaktyczną "Rodzina bezpieczna na drodze". Chodzi o podkreślenie wpływu zachowania dzieci, rodziców, dziadków na bezpieczeństwo.

 

Rodzina bezpieczna na drodze
fot. KWP Radom

- Tworząc tę kampanię chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że o swoje bezpieczeństwo na drodze musimy dbać nawzajem. Wyszliśmy od rodziny. Dziecko jako najmłodszy uczestnik ruchu drogowego ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo swoich rodziców, zwracając im uwagę, że w samochodzie są niezapięte pasy czy że rodzic przebiega przez ulicę w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle. To dziecko jest często dużo lepiej wyedukowane przez częste spotkania z policjantami i wie, że rodzic robi źle. Z kolei rodzic, który wsiada do samochodu i nie zapina dziecku pasów bezpieczeństwa, nie sprawdza czy dziecko jest prawidłowo zapięte w foteliku, ma niesamowity wpływ na bezpieczeństwo nie tylko dziecka, ale też swoje i innych uczestników ruchu drogowego - mówi Emilia Kosma, specjalista Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Inauguracja akcji odbędzie się w czwartek 17 maja w godz. 10-12 w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu. Będzie to nauka przez zabawę. Dzieci będą mogły skorzystać z autochodzika, symulatora jazdy motocyklem, rozwiązywać zagadki i krzyżówki. Ciekawie zapowiadają się konkurencje sprawnościowe m.in. toczenie opony pomiędzy pachołkami czy rzucanie balonem wypełnionym wodą do celu. Wisienka na torcie to rywalizacja podopiecznych ośrodka z policjantami w konkurencji przeciągania liny. Dzieciakom towarzyszyła będzie maskotka zebra.

Kampania będzie trwała cały rok.  - Podczas festynów, pikników, bezpośrednich spotkań będziemy mówić o tym bezpieczeństwie zarówno do seniorów, ludzi w średnim wieku, jak i juniorów. Kolejnym etapem będą spotkania w szkołach - mówi Emilia Kosma.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4