Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /RADOM/Rozwijali swoją pasję informatyczną

Wiadomości z Radomia

Rozwijali swoją pasję informatyczną

16 luty 2019 / Tekst

W Zespole Szkół Technicznych odbyły się pierwsze zajęcia z informatyki dla uczniów gimnazjów oraz klas VII i VIII szkół podstawowych. Warsztaty pomagają im rozwinąć swoją pasję.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Dzisiejsze zajęcia odbyły się pod hasłem "Sieć komputerowa nie taka straszna". Uczestnicy sami składali złącze RJ45, czyli przewód, który służy do łączenia np. komputera z routerem czy modemem.

- Zajęcia mają na celu pokazać zawód informatyka. Dzisiaj od strony sieci komputerowej. Uczniowie próbują przygotować proste połączenia pomiędzy komputerami i urzadzeniami sieciowymi. Informatyk to nie tylko praca przy komputerze. To też praca sieciowca, gdzie on wykonuje całą infrastrukturę sieciową. W ten sposób chcemy pokazać naszym przyszłym uczniom, jak to wygląda, ale też rodzicom, że zawód informatyka to nie tylko praca przy komputerze czy Facebooku - mówi Jarosław Orczykowski, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych.

Warto podkreślić, że zajęcia odbywają się nie tylko pod kierunkiem nauczycieli ZST, ale też uczniów, którzy mogą w ten sposób utrwalić swoją wiedzę i przekazać ją młodszym kolegom czy koleżankom.

- Jest sobota, nie chciało się wstać rano, ale fajnie jest pomóc młodszym, pokazać i powiedzieć coś o swojej szkole. Jestem zadowola, że tutaj przyszłam - mówi Natalia Szmit, uczennica trzeciej klasy technikum ZST.

Na czym polegały dzisiejsze zajęcia?

- Na ułożeniu dobrym tych kabli, włożeniu ich potem we wtyczkę. Wydaje się to proste, ale przez półtorej godziny naprawdę ciężko było to zrobić - mówi Mateusz Mikulski z trzeciej klasy ZST.

Z pierwszych zajęć zadowoleni byli uczestnicy warsztatów. Nie ukrywali jednak, że pozornie prosta czynność, jaką jest złożenie przewodu RJ45, okazała się skomplikowana.

Zajęcia będą odbywały się do czerwca w każdą sobotę. Za tydzień temat przewodni to "Programowanie urządzeń mobilnych".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4