Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/Rusza Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Rusza Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości w Radomiu

28 marzec 2019 / Tekst

Jeszcze w tym roku w Radomiu ma zacząć działać Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości. Celem jest wsparcie polskich firm w dostosowywaniu się do wymagań nowoczesnego przemysłu.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości to projekt Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

- Kiedy mówimy o czwartej rewolucji przemysłowej, o przemyśle 4.0, to mówimy o zwiększaniu produktywności, automatyzacji procesów produkcyjnych, komunikujących się między sobą maszynach, dzięki czemu produkt dostarczany na koniec jest szybko dostarczonym produktem doskonałym, ale też towary szyte na miarę. Były unikalne, na potrzeby zamawiającego. To są te wyzwania, przed którymi stoi teraz przemysł 4.0. Kiedy mówimy o przemyśle 4.0 nie mówimy tylko o wielkich fabrykach. Ten przemysł gości także w małych przedsiębiorstwach - mówi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Decyzja o wyborze Radomia na siedzibę Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości podjęta została w ramach planu delokalizacji urzędów centralnych w Polsce oraz realizacji Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju. Decyzja była poprzedzona analizą zasobów środowiska biznesowego i przemysłowego regionu.

- Chcielibyśmy, aby fundacja w Radomiu, a następnie w innych miastach w Polsce, tworzyła centra kompetencji, które będą uczyć polskich przedsiębiorców, w jaki sposób modernizować swoją działalność - tłumaczy minister Emilewicz.

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości ma m.in. integrować i wspierać inicjatywy wzmacniające transformację cyfrową w kraju. Działania te realizować będą centra kompetencji funkcjonujące w całym kraju.

- Korzyści dla Radomia są oczywiste. Radom staje się stolicą najnowocześniejszych technologii w Polsce, stolicą przemysłu 4.0. Skorzystają nasze uczelnie. W naszym mieście powstanie kilkadziesiąt bardzo dobrze płatnych etatów - mówi wicemarszałek Adam Bielan.

Najpierw będzie rozwijane centrum kontaktu z konsultantami przemysłu 4.0. Następnie powstanie grupa ekspertów od poszczególnych specjalizacji technologicznych i branżowych. Platforma będzie udzielać wsparcia o charakterze niefinansowym. Obejmie ono podmioty działające w Polsce – przedsiębiorców, jednostki zarządzające klastrami innowacyjnymi, podmioty działające na rzecz innowacyjnej gospodarki oraz partnerów społecznych i gospodarczych. Prezesem fundacji został Andrzej Soldaty.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4