Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Rusza program Mieszkanie+ w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Rusza program Mieszkanie+ w Radomiu

24 marzec 2018 / Tekst

Przy ul. Tytoniowej w Radomiu ma ruszyć pierwszy etap rządowego programu MieszkaniePlus. W poniedziałek przekazanie nieruchomości?

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

- Długo to trwało, ale cieszymy się niezmiernie, że możemy powiedzieć, że w Radomiu wreszcie startuje program MieszkaniePlus. Program, który jest flagowym, obok 500+, rządu Prawa i Sprawiedliwości - mówi wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

W 2016 roku Radom został wskazany jako jedno z kilku miast objętych pilotażem programu MieszkaniePlus. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- Wreszcie na najbliższej sesji rady miejskiej - w poniedziałek - władze Radomia przekażą nieruchomość do zasobów nowej spółki, która będzie zajmowała się na terenie Radomia budową mieszkań dla młodych ludzi, którzy nie mają możliwości wzięcia komercyjnego kredytu ani wybudowania swojego domu i potrzebne jest im wsparcie - dodaje wiceminister Skurkiewicz.

Nieruchomość ma być zlokalizowana przy ul. Tytoniowej. Ma powierzchnię prawie 1 hektara.

- Mam nadzieję, że rok 2020 to będzie ten czas, kiedy będziemy mogli śmiało powiedzieć, że pierwsze rodziny będą mogły wprowadzać się do nowo wybudowanych mieszkań - zapowiada min. Skurkiewicz.

Politycy PiS liczą, że miasto wskaże kolejne miejsca, które będa mogły być przekazane na rzecz programu MieszkaniePlus.

- Z jednej strony cieszymy się, że to, co trwało od 2016 roku nabiera pewnego kolorytu, ale z drugiej strony patrzymy też na to, co zrobiły gminy w Polsce. Przypomnę, że w kwietniu tego roku będą oddawane pierwsze mieszkania z programu MieszkaniePlus w naszym kraju, czyli niektóre samorządy potrafiły zrobić to szybciej. Trzymamy mocno kciuki za nasz samorząd, żeby teraz to przyśpieszenie było dużo mocniejsze - mówi Andrzej Kosztowniak, poseł PiS.

- Od lat obserwujemy ogromne zniewolenie młodych ludzi bardzo wysokimi kredytami, związanymi z kredytami mieszkaniowymi. Bardzo często kredyt na mieszkanie bierze ktoś, kto ma 30 lat i zadłuża się na kolejne 30 lat. Przez te 30 lat, czyli tuż przed emeryturą staje się człowiekiem wolnym, bez kredytu. To jest smutne, a nawet przerażające. My chcemy zrobić wszystko, żeby nie było tego zniewolenia kredytowego - dodaje poseł Anna Kwiecień.

Mieszkanie Plus to rządowy program adresowany do wszystkich grup społecznych. Celem programu jest poprawa sytuacji rodzin, dla których uzyskanie mieszkania na rynku komercyjnym jest niemożliwe.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4