Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Ruszył proces w sprawie Danuty Wielochy

Wiadomości z Radomia

Ruszył proces w sprawie Danuty Wielochy

30 listopad 2017 / Tekst

Zarzut działania z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Danuty Wielochy usłyszał dziś w Sadzie Okręgowym w Radomiu Piotr W. W czwartek, 30 listopada rozpoczął się proces.

Ruszył proces w sprawie Danuty Wielochy
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Akt oskarżenia odczytał prokurator Marcin Kwiatkowski. Z aktu wynika Piotr W. miał zadać kobiecie wielokrotne uderzenia tępym twardym narzędziem w lewą część głowy powodując liczne rany. Po wszystkim oskarżony miał obciążyć ciało kobiety betonowym bloczkiem i wrzucić je do Pilicy w okolicy Białobrzegów, czym spowodował śmierć ofiary:

 Piotr W. ma 53 lata, z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym. Utrzymuje się z dorywczych prac remontowych. Jest ojcem trójki dzieci w wieku 21, 26 i 32 lat.

Oskarżony usłyszał zarzut z artykułu 148 § 1.: "Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności."

Przed sądem zeznawać miała najbliższa rodzina zamordowanej. Bliscy Danuty Wielochy występują w sprawie jako pokrzywdzeni oraz oskarżyciele posiłkowi. Wnioskowali oni o wyłączenie jawności rozprawy uzasadniane kwestiami rodzinnymi, które poruszane będą w toku sprawy. Sąd przychylił się do wniosku częściowo wyłączając jawność procesu. Zarówno przedstawiciele mediów jak i publiczności będą mogli wziąć udział w rozprawie, podczas której zeznawać będą funkcjonariusze Policji i WOPR-u. Póki co terminy kolejnych rozpraw nie są znane.

Przypomnijmy, Danuta Wielocha zaginęła 11 grudnia 2016 roku..W zorganizowane przez rodzinę kobiety poszukiwania licznie włączyli się przyjaciele i osoby, którym los zaginionej nie był obojętny. Sprawą zajął się także detektyw Krzysztof Rutkowski. Ciało radomianki wyłowione zostało w niedzielę, 2 kwietnia 2017 roku z Pilicy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4