Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 kwietnia - WIELKA SOBOTA
Radio Plus Radom /RADOM/Rząd przekaże 11 mln złotych na trasę N-S

Wiadomości z Radomia

Rząd przekaże 11 mln złotych na trasę N-S

18 sierpień 2018 / Tekst

Politycy Prawa i Sprawiedliwości poinformowali o przekazaniu przez rząd ponad 11 mln złotych na budowę trasy N-S w Radomiu. Środki pochodzą z rezerwy budżetu państwa. Innego zdania są przedstawiciele władz Radomia, które twierdzą, że pieniądze już mają.

Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej mówił dzisiaj, że rząd PiS pomaga prezydentowi Radomia wywiązać się z jego obietnic wyborczych. - Dziś jesteśmy w miejscu tej inwestycji, która rozpoczęła się kilka tygodni temu. Jako politycy Prawa i Sprawiedliwości działamy ponad podziałami. Zabiegamy i lobbujemy na rzecz regionu radomskiego i tego są tego efekty - mówił Wojciech Skurkiewicz:

- Są to pieniądze, które udało nam się pozyskać dzięki staraniom, wspólnym wysiłkom radomskich parlamentarzystów PiS, ale w szczególności chciałbym podziękować Wojciechowi Skurkiewiczowi, który jako minister ma "lepsze wejścia" i może znacznie więcej załatwić - mówił poseł Marek Suski:

Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz mówił z kolei o wsparciu na remot Wojska Polskiego. Mówił, że prezydent Radomia Radosław Witkowski nie zgłosił wykupów nieruchomości jako środków kwalifikowanych. Co to oznacza?

Do konferencji prasowej PiS odniósł się prezydent miasta Radosław Witkowski:

Wiceprezydent miasta Konrad Frysztak mówi wprost o "fake-news":

Koszt prac to blisko 34,5 miliona złotych. Budowa arterii ma potrwać do czerwca przyszłego roku.

Trasa N-S będzie przebiegała przez ścisłe centrum Radomia. Swój początek ma na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 12, która łączy ze sobą osiedla mieszkaniowe zlokalizowane na południu, w śródmieściu i północnej części miasta. W ramach inwestycji przebudowany zostanie istniejący fragment ul. Prażmowskiego, powstanie skrzyżowanie z istniejącą ul. Słowackiego, a także nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii kolejowej nr 8 Warszawa – Radom. Usprawnienie układu komunikacyjnego w śródmieściu pozwoli na dogodny dojazd do radomskich przedsiębiorstw, dworca kolejowego, usytuowanego obok dworca PKS parkingu Park&Ride oraz do budowanej bazy utrzymania taboru Kolei Mazowieckich.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Love Hurts

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4