Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Sąd skazał byłego wiceprezydenta

Wiadomości z Radomia

Sąd skazał byłego wiceprezydenta

25 marzec 2019 / Tekst

Sąd Rejonowy w Radomiu uznał byłego wiceprezydenta Radomia Igora M. winnym zarzucanych mu czynów. Przez 6 lat nie będzie mógł zajmować kierowniczych stanowisk w jednostkachm, dysponujących środkami publicznymi. Sąd zawiesił też warunkowo pozbawienie wolności. 

Sąd skazał byłego wiceprezydenta
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

- Wobec oskarżonego został zasądzony środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach, dysponujących środkami publicznymi w wymiarze jednego roku za każdy z czynów. Łączna kara pozbawienia wolności została odmierzona w wymiarze 2 lat, a łączna kara grzywny w wysokości 170 stawek dziennych przy określeniu jednej stawki dziennej na kwotę 100 zł. Jednocześnie sąd wykonanie orzeczonej łącznej kary pozbawienia wolności zawiesił warunkowo na okres 5 lat próby. Sąd orzekł również wobec oskarżonego przepadek równowartości korzyści majątkowej, osiągniętej z popełnienia przestępstw. Tutaj są określone kwoty od 1 500 do 6 000 zł. Sąd połączyć też kary jednostkowe zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach, dysponujących środkami publicznymi i wymierzył ten środek karny w wymiarze 6 lat. Jednocześnie zasądził od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa opłatę i zwrot wydatków - powiedział nam rzecznik Sądu Okręgowego i Rejonowego w Radomiu Arkadiusz Guza.

Na Igorze M. ciążyło 7 zarzutów korupcyjnych i jeden dotyczący osiągnięcia korzyści majątkowej przez osobę trzecią wskutek przekroczenia uprawnień. Miał on przyjmować łapówki od mecenasów kancelarii adwokackiej Łukasza D. w kwocie od 1,5 do 5 tys. zł w czasie od października 2011 roku do grudnia 2015 roku. W tym ostatnim zarzucie chodzi natomiast o wydanie polecenia służbowego dyrektorowi Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji związanego z przeprowadzeniem konkursu i wyborem jednej z kandydatur na kierownika parkingu niestrzeżonego w Radomiu

Oskarżony przyznał się do winy i zdecydował się na dobrowolne poddanie się karze - 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat, grzywny w wysokości 17 tys. zł i zakazu sprawowania funkcji w instytucjach, w których dysponuje się publicznymi środkami. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4