Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Sala hybrydowa w szpitalu na Józefowie

Wiadomości z Radomia

Sala hybrydowa w szpitalu na Józefowie

11 lipiec 2018 / Tekst

Szpital na radomskim Józefowie będzie miał  tzw. hybrydową salę operacyjną. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na piątek, 13 lipca.

Sala hybrydowa w szpitalu na Józefowie
fot. www.umb.edu.pl

Tego typu nowoczesne sale są jak na razie w 16 szpitalach w Polsce, teraz na Józefowie powstanie pierwsza na południowym Mazowszu. Sala została wyposażona m.in w cyfrowy angiograf do badań serca i naczyń, stół angiograficzny z pływającym blatem, aparat do kontrapulsacji wenątrzaortalnej, aparaturę do hemofiltracji i krążenia pozaustrojowego, respirator, aparat do znieczulania, defibrylator, kolumnę anestezjologiczną i chirurgiczną, aparat ultrasonograficzny oraz lampę operacyjną. Zmodernizowana została również istniejąca pracownia RTG w ten sposób, by była dostosowana do potrzeb hybrydowej sali operacyjnej.

Uruchomienie wieloprofilowej sali operacyjno-zabiegowej na potrzeby kardiologii, kardiochirurgii, neurochirurgii, neurologii zabiegowej, radiologii zabiegowej i gastroenterologii pozwoli na wykonywanie badań w obrębie całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem naczyń wewnątrzczaszkowych oraz zabiegów naprawczych wewnątrz naczyniowych i wewnątrzsercowych układu tętniczego i żylnego. Sala daje możliwość leczenia zabiegowego z wykorzystaniem pełnej diagnostyki obrazowej. Utworzenie hybrydowej sali operacyjnej kosztowało ponad sześć milionów złotych, a inwestycja sfinansowana została głównie dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia oraz ze środków Województwa Mazowieckiego.

 Tego samego dnia otwarte zostaną również zmodernizowane pomieszczenia szpitalne w budynku D - na oddziałach: onkologii ogólnej, rehabilitacji, wewnętrznym I i II, neurologii oraz ginekologiczno-położniczym, a także nowe pomieszczenie pracowni elektrofizjologii - sali do zabiegów ablacji. Obie te inwestycje również zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W uroczystym otwarciu udział weźmie Marszałek Mazowsza - Adam Struzik.

Wydarzenie w piątek, 13 lipca w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie o godz. 11.00.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4