Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 marca - św. Aleksandra, męczennica
Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -8°C

  • 21 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 1°C -6°C

Radio Plus Radom /RADOM/Samoobsługowy parking na Józefowie

Wiadomości z Radomia

Samoobsługowy parking na Józefowie

12 październik 2017 / Tekst

Zamiast budek - szlabany, zamiast ochroniarzy - automatyczne kasy. Od listopada parking przy mazowieckim szpitalu będzie samoobsługowy.

Samoobsługowy parking na Józefowie
fot. wss.com.pl

Kończy się era opłat w budce, zaczyna czas automatycznych szlabanów. Od listopada wjeżdżający na parking przed Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym na radomskim Józefowie płacić będą w automatycznych kasach. Dziś rozpoczyna się remont na parkingu. Z placu przed szpitalem znikną budki, zastąpią je szlabany. Trzeba się liczyć z utrudnieniami przy wjeździe i wyjeździe z parkingu. Jednak wykonawca prac deklaruje, że będą one prowadzone poza szczytem ruchu przy szpitalu. Roboty potrwają do soboty, 14 października. Zadaniem wykonawcy będzie przeprowadzenie przekopów pod szlabanem.

Po modernizacji parking będzie samoobsługowy. Przed szpitalem zamontowane zostaną trzy szlabany: przed głównym wjazdem na przyszpitalny parking, przy wjeździe na SOR oraz przy wjeździe na parking dla pracowników szpitala. Przy głównym wejściu do szpitala i na parkingu staną automatyczne kasy. Kierowca wjeżdżając na parking dotrzyma bilet, z którym uda się do kasy przed wyjazdem. Jak to będzie działać? Wyjaśnia Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu:

Jeśli chodzi o opłaty - te niewiele się zmienią. Pierwsze 15 min. będzie bezpłatne. Pierwsza godzina kosztować będzie 3 zł, a za każdą dodatkową godzinę zapłacimy dodatkową złotówkę. Szpital przygotował również propozycję dla pacjentów, którzy z parkingu korzystają częściej. Są to dobowe i miesięczne klarnety, których ceny wahać się będą od 15 do 25 zł.

Kierowcy cieszą się ze zmian, jednak niektórzy zauważają, że szpital nie jest miejscem, które w ten sposób powinno zarabiać na pacjentach i odwiedzających:

Dzięki opłatom parking zarabia sam na siebie. Sama modernizacja przyniesie szpitalowi oszczędności ok. 600 tys zł na rok. - wyjaśnia Karolina Gajewska:

Parking dzięki modernizacji zyska również monitoring. Zamontowanych zostanie 14 kamer, które swoim zasięgiem obejmą parking główny i parking przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.  Udrożniony zostanie także wjazd z parkingu głównego na parking przy SOR.

Do dyspozycji pacjentów i odwiedzających będzie 329 miejsc parkingowych. Koszt prac wyniesie ok pół miliona zł.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 22.53 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA