Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica
Bardzo pochmurno

5°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 21 Paź 2018

  Rain 10°C 5°C

 • 22 Paź 2018

  Opady 10°C 4°C

Radio Plus Radom /RADOM/Samotni dziś nie byli sami

Wiadomości z Radomia

Samotni dziś nie byli sami

01 kwiecień 2018 / Tekst

Nawet do 150 osób samotnych zjadło dziś razem śniadanie wielkanocne w hali Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.

Samotni dziś nie byli sami
fot. Radio Plus Radom

To kolejna radomska inicjatywa Fundacji Wolne Miejsce. Pierwsza była wieczerza wigilijna w mininonym roku. Teraz na zaproszenie odpowiedziało jeszcze więcej osób.

Idea jest prosta. Poranek wielkanocny warto świętować razem. Brak osób bliskich, trudna sytuacja życiowa nie mogą być przeszkodą na drodze wielkanocnej radości. Zbigniew Ciesielski, koordynator Wielkanocnego Śniadania dla Samotnych w Radomiu.

Z samotnymi byli dziś biskup radomski Henryk Tomasik, proboszcz parafii ewangelickiej w Radomiu, ks. Wojciech Rudkowski czy dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Jolanta Skoczylas.

- Całe nasze życie to pasmo różnych wydarzeń, które spędzamy w samotności. Niekiedy patrząc w nocy w niebo widzę gwiazdy i tak porównuje je do nas. Multum tych gwiazd na niebie i choć jesteśmy na jednym nieboskłonie, często jesteśmy oddaleni od siebie miliony lat świetlnych. Myślę, że to dziś jest dzień, który ma przypomnieć nam o tym, że tak naprawdę nie jesteśmy sami. Jezus zmartwychwstał. On chce być z nami - rozpoczął Zbigniew Ciesielski.

- Pomału tradycją naszej szkoły staje się, że placówka jest otwarta w najważniejsze dni w roku: w Wigilię i wielkanocny poranek. To dni szczególne, kiedy nie powinniśmy być sami, kiedy powinna nam towarzyszyć bliskość drugiego człowieka - powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Jolanta Skoczylas.

- Chrystus zmartwychwstały chce być z nami i czeka na naszą odpowiedź. Życzę państwu, aby całe życie było odpowiedzią na oczekiwania Chrystusa, a Chrystus zmartwychwstały, aby błogosławił, dodawał siły i pomagał w rozwiązywaniu wszystkich problemów życiowych - zwrócił się do uczestników śniadania biskup radomski Henryk Tomasik.

- Życzę, abyśmy kiedy podróżujemy w naszym życiu, nie dokonali takiej pomyłki i aby nasze serca i oczy były tak otwarte na tę Bożą obecność, żebyśmy nie przegapili jej w naszym życiu. Chrystus jest z nami, ten zmartwychwstały. Otwórzmy na Niego szeroko oczy i cieszmy się Jego obecnością - życzył proboszcz parafii ewangelickiej w Radomiu, ks. Wojciech Rudkowski nawiązując do historii uczniów, zmierzających do Emaus. 

Uczestnicy zostali wprowadzeni w treść Świąt Wielkiej Nocy poprzez inscenizację męki i następnie zmartwychwstania Chrystusa. Przesłaniem minisztuki było zapewnienie o tym, że Jezus uzdrawia z wszelkich zranień, jest także wsparciem w samotności, ludzkiej biedzie i cierpieniu. Wymowne i wzruszające było, kiedy po inscenizacji uczestnicy śniadania zaczęli rzucać się w ramiona odgrywającego rolę Chrystusa.

Spotkanie upiększał muzycznie Kameralny Chór Mieszany im. bpa Jana Chrapka w Radomiu.

Biskup radomski Henryk Tomasik pobłogosławił pokarmy na stół. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego dzielenia się jajkiem. Na stole pojawiały się kolejne potrawy wielkanocne. Był m.in. żurek, wędliny, słodkości. Tego wszystkiego nie byłoby gdyby nie hojni darczyńcy. Należy teć docenić pracę wolontariuszy. To ludzie dorośli jak i młodzież. W śniadanie zaangażowali się m.in. nauczyciele i uczniowie V LO im. R. Traugutta w Radomiu.

Spotkaniu patronowało Radio Plus Radom.

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

5°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 21 Paź 2018

  10°C 5°C

 • 22 Paź 2018

  10°C 4°C

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21

POLECAMY

230x190 4