Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Sebastian N. opuścił areszt

Wiadomości z Radomia

Sebastian N. opuścił areszt

03 marzec 2016 / Tekst

Sebastian N., podejrzany o uprowadzenie kilkuletniego syna Fabiana, będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy. Wczoraj opuścił areszt.

 

 

fot. http://www.sw.gov.pl
fot. http://www.sw.gov.pl

Sąd Okręgowy w Radomiu nie przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu i podtrzymał postanowienie Sądu Rejonowego. - Sąd Okręgowy utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie nie przychylając się do zażalenia prokuratora. W ocenie Sądu Okręgowego na chwilę obecną nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, aby stosować wobec podejrzanego Sebastiana N. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - powiedziała nam rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Joanna Kaczmarek - Kęsik.

Zadowolenia nie kryje obrońca Sebastiana N. - Prawie trzy miesiące musiał przesiedzieć w radomskim areszcie śledczym zanim sprawa trafiła na pierwszego sprawiedliwego, który (a właściwie która) uznał, że nie ma jakichkolwiek podstaw, aby Sebastian tam dłużej przebywał. W mojej ocenie wniosek radomskiej prokuratury o dalsze stosowanie aresztu został dzisiaj poddany miażdżącej, merytorycznej krytyce ze strony sądu. Nie muszę dodawać, że krytyce w pełni uzasadnionej. Jeszcze niedawno przedstawiano Sebastiana (także w ogólnopolskich mediach) jako niebezpiecznego porywacza dziecięcego, na którego wysłano najcięższe formacje antyterrorystyczne z ostrą bronią. Teraz ten balon - nadmuchany mieszaniną wadliwych działań, złej woli i antyojcowskich fobii niektórych przedstawicieli radomskiego wymiaru sprawiedliwości - powoli pęka. Powoli, bo sprawa jest przecież niezakończona - napisał po orzeczeniu Sądu Rejonowego mec. Andrzej Rogoyski, obrońca Sebastiana N.

Za uprowadzenie i pozbawienie wolności małoletniego dziecka Sebastianowi N. grozi  do 10 lat więzienia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4