Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /RADOM/Sędziowie nie uznają nowych prezesów?

Wiadomości z Radomia

Sędziowie nie uznają nowych prezesów?

02 styczeń 2018 / Tekst

Część środowiska sądowniczego krytykuje sposób odwołania prezesa Sądu Okręgowego w Radomiu, jego zastępców, a także prezes Sądu Rejonowego. Stanowisko w tej sprawie przedstawiło Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Okręgowego w Radomiu. W jego skład wchodzą sędziowie z Grójca, Lipska, Kozienic, Przysuchy, Radomia, Szydłowca i Zwolenia. Wezwali oni także nowo powołanych prezesów do rezygnacji z funkcji.

Przypomnijmy, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Radomiu powołał sędzię Martę Łobodzińską, dotychczasową prezes Sądu Rejonowego w Zwoleniu. Stanowisko prezes Sądu Rejonowego w Radomiu objęła sędzia Beata Michalska.

Według resortu sprawiedliwości "wprowadzone zmiany personalne to efekt przeprowadzonej oceny pracy poszczególnych sądów". - Na 42. pozycji w rankingu sądów okręgowych ogółem znalazł się Sąd Okręgowy w Radomiu. Sąd ten nie radzi sobie ze sprawami karnymi – jest na 41. pozycji, a także z opanowaniem wpływu tych spraw – 42. miejsce - czytamy na stronie ministerstwa sprawiedliwości. Możemy też tam przeczytać, że Sąd Rejonowy w Radomiu zajął 301. miejsce w ogólnym rankingu wszystkich sądów rejonowych w Polsce. Jest też 297. pod względem średniego czasu trwania postępowań.

- Odwołanie prezesów bez podania przyczyny to arbitralne działanie ministra, które rujnuje państwo demokratyczne, godzi w zasadę jawności życia publicznego i transparentności podejmowanych decyzji personalnych, których motywy powinny być znane nie tylko środowisku sędziowskiemu, ale przede wszystkim opinii publicznej - czytamy w stanowisku Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Okręgowego w Radomiu.

Wszystkie odwołania wpłynęły faksem, nie zawierały żadnego uzasadnienia dla tych decyzji. - Ten sposób postępowania jest przejawem lekceważenia zarówno całej władzy sądowniczej, jak i osób pełniących funkcje publiczne prezesów i wiceprezesów sądów - czytamy dalej w stanowisku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4