Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Seniorzy też potrafią się bawić!

Wiadomości z Radomia

Seniorzy też potrafią się bawić!

22 styczeń 2018 / Tekst

Wczoraj Dzień Babci, a dzisiaj Dzień Dziadka. Seniorzy w naszym regionie mają co robić! Gminy przygotowują dla nich wiele aktywności.

Seniorzy też potrafią się bawić!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Dom "Senior+", Uniwersytet Trzeciego Wieku, kluby seniora i wiele innych. Polityka senioralna to ważny obszar dla wszystkich samorządów. W Radomiu funkcjonuje Karta Seniora, która uprawnia do licznych ulg - przy wyjściu do kina, do teatru, czy na basen. Mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Jak dodaje wiceprezydent Jerzy Zawodnik, miasto wprowadza też program "Siła w Seniorach". To m.in. uruchomienie Centrum Aktywności Seniora, darmowe czujniki czadu, a także otworzenie poradni geriatrycznej.

W gminie Jedlnia-Letnisko seniorzy organizują imprezy i biorą udział w aktywnościach, które oferuje im samorząd. Wójt Piotr Leśnowolski mówi, że grupa jest tak liczna, że brakuje w niej miejsc.

Marian Kmieciak, wójt Odrzywołu, podkreśla aktywność seniorów w kołach gospodyń wiejskich. W zeszłym roku gmina chciała utworzyć klub seniora, ale nie dostała dofinansowania. Wójt Kmieciak liczy, że uda się to w tym roku.

Jednym z miejsc spotkań jest klub seniora przy parafii św. Wacława w Radomiu. Organizowane są różnorodne aktywności łączące pokolenia - mówi Rafał Graczyk ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży ARKA:

Seniorzy przekonują, że nie mają dużych potrzeb.

Polityka senioralna jest ważnym elementem także dla władz państwowych. W tym roku do seniorów z budżetu trafi 15,6 mld zł. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej realizuje kilka znaczących programów z tego obszaru. Na edycję Programu „Senior+” 2018 przeznaczono 80 mln zł. Ta kwota pozwoli na utworzenie ok. 310 nowych placówek, w tym 60 Dziennych Domów i 250 Klubów „Senior+”. W tym roku na realizację Rządowego Programu na rzecz Osób Starszych ASOS zaplanowano kwotę 40 mln zł.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4