Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /RADOM/Sesja budżetowa ostatniej szansy

Wiadomości z Radomia

Sesja budżetowa ostatniej szansy

23 styczeń 2018 / Tekst

Rozmowy w sprawie budżetu Radomia trwają, a czasu coraz mniej.

Sesja budżetowa ostatniej szansy
foto: Radio Plus Radom

Wczoraj, po raz kolejny spotkali się przedstawiciele prezydenta z radnymi w sprawie uchwalenia projektu wydatków Radomia na ten rok. Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Marek Szary zaproponował redukcję zadań do kwoty 26 mln złotych i jednocześnie wprowadzenie nowych inwestycji na łączną kwotę ok. 18 mln złotych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że radni opozycji chcą, aby z budżetu wykreślić budowę układu komunikacyjnego wokół powstającego przy ul. Struga i Zbrowskiego Radomskiego Centrum Sportu, utwardzenie około 50 ulic w ramach Radomskiego Programu Drogowego i obcięcia pieniędzy na Kancelarię Prezydenta. To najprawdopodobniej w ramach „odwetu” za postawę dyrektora Kancelarii Mateusza Tyczyńskiego, który po pierwszej sesji budżetowej rozesłał do radomian zaangażowanych w tworzenie Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok, informację, którzy radni głosowali przeciwko budżetowi i telefoniczne kontakty dla nich. Część radnych opozycji domagała się też, by prezydent ukarał Tyczyńskiego, a przewodniczący rady Dariusz Wójcik zgłosił do Generalnego Inspektora Danych Osobowych naruszenie przez dyrektora Kancelarii Prezydenta ustawy o danych osobowych.

Dziś doszło do kolejnego spotkania - przedstawiciele prezydenta spotkali się z radnymi opozycji - tym razem na Prezydium Rady Miejskiej. - Najważniejszy postulat radnych opozycji, to pieniądze na oddział rehabilitacji szpitala miejskiego w Radomiu - mówi Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, radna niezależna:

Do propozycji radnych opozycji odniósł się wiceprezydent Radomia Karol Semik:

- Prawnicy i pracownicy wydziału budżetu i finansów analizują teraz propozycje poprawek dotyczących zmniejszenia wydatków i zwiększenia nakładów - mówi wiceprezydent. - To musi być sprawdzone pod wzgledem wskaźnikowym, bo budżet oprócz samych merytorycznych rozstrzygnięć musi spełniać określone warunki fiskalne - dodaje.

Na opinie prawników dotyczących wydatkowania pieniędzy z budżetu czeka również wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Wędzonka:

Czy radni ostatecznie poprą projekt budżetu okaże się za tydzień, 30 stycznia podczas kolejnej sesji budżetowej. Tymczasem radny SLD Jan Pszczoła mówi, że na przepychankach między PO a PiS najbardziej tracą mieszkańcy:

Na rychłe uchwalenie projektu budżetu liczy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Pacholec. - Mi się wydaje, że jest coraz bliżej porozumienia - mówi radny PiS:

Trzecie podejście radnych do głosowania nad budżetem miasta zaplanowano na wtorek, 30 stycznia o 16.00.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4