Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /RADOM/Skocz oddać krew - odbierz nagrody!

Wiadomości z Radomia

Skocz oddać krew - odbierz nagrody!

19 czerwiec 2019 / Tekst

Bezpłatne wejściówki do Parku Trampolin JumpWorld Radom oraz nagrody niespodzianki od partnerów wydarzenia, pokazy sprzętu strażackiego, konkursy, a wszystko w duchu pomagania. Już w najbliższą sobotę rodzinne wydarzenie połączone z wakacyjną zbiórką krwi - akcja "Pomaganie Mamy We Krwi".

Skocz oddać krew - odbierz nagrody!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

 Celem akcji jest przede wszystkim promocja krwiodawstwa i zachęcenie krwiodawców do pomocy przy uzupełnianiu zapasów - zwłaszcza w wakacje. To okres szczególnie trudny dla RCKiK w całym kraju - wzrasta liczba zabiegów transfuzji krwi wykonywanych poszkodowanym w wyniku kolizji drogowych, a jednocześnie krwi w bankach jest mniej, bo krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy.

W trakcie wydarzenia prowadzone będą poszukiwania dawcy dla Marty Malewicz - siedmioletniej dziewczynki, która choruje na aplazję szpiku kostnego. Jest to rzadka choroba, która prowadzi do obniżenia liczby wszystkich komórek krwi niezbędnych do normalnego funkcjonowania organizmu, a szansą na leczenie jest właśnie przeszczep szpiku.

Organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje. Wszyscy, którzy zdecydują się na oddanie w tym dniu krwi otrzymają bezpłatne wejściówki do Parku Trampolin JumpWorld Radom oraz nagrody niespodzianki od pozostałych partnerów wydarzenia (wśród nich m.in: Bolek i Lolek II, Piotr i Paweł, Sama Słodycz - Manufaktura Słodyczy oraz Agencja Reklamowa Zeva.pl)

W gronie partnerów znalazł się też Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Radomiu. W godzinach od 12.00 do 15.00 będzie można z bliska obejrzeć sprzęt, jakiego używają strażacy oraz wóz strażacki. Na uczestników czekać będą również ścianka wspinaczkowa, fotobudka, stoisko z malowaniem twarzy i balonowymi atrakcjami, trampolina oraz konkursy z nagrodami.

- To niesamowite, że niemal wszyscy Polacy nam ufają. Strażacy kojarzą się głównie z gaszeniem pożarów i udzielaniem pomocy przy wypadkach drogowych, a tak naprawdę, zarówno zawodowi jak i ochotnicy uczestniczą w wielu akcjach społecznych, prewencyjnych czy charytatywnych, zarówno w służbie jak i poza nią. Szczególnie chętnie oddają też krew, bo wiedzą jakie to ważne – dodaje. Jestem strażakiem od ponad 25 lat, widziałem różne sytuacje i z wielkim zadowoleniem obserwuję, gdy podczas akcji społecznych możemy przekazać swoją wiedzę innym. Trzeba pomagać, warto pomagać i serce wtedy rośnie. Bo strażak to nie zawód, to powołanie. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tej szczytnej akcji. Razem bądźmy bohaterami i pomóżmy Marcie - zachęca Paweł Tuzinek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Radomiu.

Impreza już w najbliższą sobotę, 22 czerwca w godzinach od 10.00 do 15.00 na parkingu przed Galerią Feniks w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4