Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/Skutecznie w walce z korupcją

Wiadomości z Radomia

Skutecznie w walce z korupcją

25 listopad 2015 / Tekst
545 funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji weźmie udział w szkoleniach dotyczących skutecznej walki z korupcją. Ruszył projekt "Bezpieczeństwo gospodarcze strefy Schengen – walka z korupcją, doskonalenie wiedzy i działań Policji Mazowsza".
Skutecznie w walce z korupcją
fot. niezalezna.pl

Jak powiedział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz, Polska jest szybko rozwijającym się krajem, który pozyskuje wiele środków unijnych. Dlatego poświęcic trzeba wiele uwagi temu, aby to wszystko działo się zgodnie z procedurami. Zaznacza to także podinsp. Konrad Krakowiak – zastępca naczelnika wydziału dw z korupcją KWP zs. w Radomiu.

Celem projektu jest wymiana wiedzy między funkcjonariuszami różnych wydziałów, w celu lepszego i skuteczniejszego przeciwdziałania korupcji. Jest to drugi projekt Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, który powstał dzięki środkom z funduszu norweskiego. Jak informuje Andrzej Koryciński z zespołu funduszy pomocowych KWP zs w Radomiu, projekt podzielony jest na części:

W grupie osób, które będą prowadziły szkolenia, znajdą się specjaliści z różnych służb policyjnych, a także zewnętrznych, przedstawiciele prokuratury oraz zagraniczni goście, m.in. z Berlina.

Projekt rozpoczął się w środę, 25 listopada, jednak nie oznacza to, że to dopiero początek walki z korupcją w mazowieckiej Policji, o czym zapewnia Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz:

Swoją wiedzę będą doskonalić funkcjonariusze z pionów Wydziału dw. z Korupcją, Wydziału Kryminalnego i Laboratorium Kryminalistyki – ogółem 545 osób. Szkolenia rozpoczną się jeszcze w tym roku.  Wśród zaproszonych gości – często trenerów prowadzących zajęcia,  będą funkcjonariusze Policji z państw UE, krajowi specjaliści zajmujący się walką z korupcją, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości. Przewidywany czas trwania projektu to jeden rok. Wartość projektu wynosi ponad milion złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4