Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/SOR ograniczył przyjmowanie pacjentów

Wiadomości z Radomia

SOR ograniczył przyjmowanie pacjentów

01 kwiecień 2019 / Tekst

SOR w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym świeci dzisiaj pustkami. Pacjenci wymagający szybkiej opieki lekarskiej są dowożeni do lecznicy na Józefowie.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Dyrektor radomskiego szpitala przy Tochtermana Marek Pacyna mówi, że głównym powodem wstrzymania przyjęć na Szpitalny Oddział Ratunkowy jest brak lekarzy. Zagrożone są także dyżury 5, 13, 15, 19 i 23 kwietnia. - Lekarze mimo proponowanej wysokiej stawki dyżurowej stanowczo odmawiają pełnienia dyżurów w SOR z powodu ogromnego przeciążenia pracą na skutek wzmożonej zgłaszalności pacjentów - mówi dyr. Pacyna:

Lech Kwieciński pracuje na oddziale kardiologicznym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przyznaje, że sytuacja jest trudna.

Co z pacjentami? Prezes szpitala na Józefowie Tomasz Skura zapewnia, że przyjmie wszystkich pacjentów, którzy będą wymagali pomocy:

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik podkreśla, że bardzo duża zgłaszalność chorych do SOR w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wynika z jego położenia w centrum miasta, co powoduje, że zdecydowana większość pacjentów trafia właśnie tu, a nie na Józefów:

Poseł Anna Kwiecień wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia mówi, że problemy dotyczące funkcjonowania SOR w radomskim szpitalu to efekt wprowadzonych ostatnio zmian w zarządzaniu lecznicami:

Trudnej sytuacji w radomskim szpitalu będzie poświęcona nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Radomiu. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 16.00.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4