Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Radio Plus Radom /RADOM/Społeczne Towarzystwo Oświatowe bez siedziby?

Wiadomości z Radomia

Społeczne Towarzystwo Oświatowe bez siedziby?

25 luty 2019 / Tekst

Radomscy radni nie zgodzili się na zawarcie z Samodzielnym Kołem Terenowym Nr 158 Społecznego Towarzystwa Oświatowego długoterminowej umowy użyczenia nieruchomości przy ul. Gagarina i ul. Sandomierskiej. Stowarzyszenie korzystało z nieruchomości od 2002 roku  na podstawie zawieranych z Gminą Miasta Radomia umów. Funkcjonują tam I Społeczne Liceum i II Społeczne Gimnazjum STO w Radomiu

Społeczne Towarzystwo Oświatowe bez siedziby?
fot. slo1.nazwa.pl

Zarząd Samodzielnego Koła Terenowego Nr 158 STO wystąpił z wnioskiem o zawarcie umowy użyczenia nieruchomości na kolejne 10 lat. Jednocześnie zadeklarował się do wykonania w latach 2019-2029 prac remontowych. Stowarzyszenie miało wykonywać bieżące prace remontowo-budowlane, konserwację instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania. W harmonogramie znalazły się również: remont kapitalny pokrycia dachu, remont instalacji odprowadzającej ścieki opadowe i ścieki komunalne, termomodernizacja budynku oraz instalacja sieci komputerowej w salach i pracowniach.

"Za" użyczeniem nieruchomości przy ul. Gagarina i przy ul. Sandomierskiej zagłosowało dziesięciu radnych, dwóch wstrzymało się od głosu, natomiast trzynastu zagłosowało "przeciw". Wśród nich znalazł się radny klubu Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Gogacz. Jego zdaniem budynek przy ul. Sandomierskiej, z którego od 17 lat korzysta Społeczne Towarzystwo Oświatowe przystosowany jest architektonicznie jako przedszkole. - Po co budować super przedszkola miejskie, skoro mamy gotowe budynki, które można wyposażyć i użytkować właśnie jako przedszkole? Jak sugeruje tego typu niepubliczne liceum mogłoby znaleźć się w budynku po gimnazjum:

 

 

- W poprzedniej kadencji radni zagłosowali za użyczeniem budynku przy Wierzbickiej dla szkół ZDZ, to nierównorzędne traktowanie podobnych podmiotów - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak zaskoczony decyzją radnych: 

 

Społeczne Towarzystwo Oświatowe jest stowarzyszeniem non profit, które jako organizacja pozarządowa istnieje od 1987 roku. STO uczestniczy w życiu lokalnej społeczności Osiedla Ustronie,biorąc udział w festynach i inicjatywach Klubu Osiedlowego. W funkcjonującej szkole uczy się około 60 uczniów zorganizowanych w 5 oddziałach, statut szkoły ogranicza liczebność w klasach do 15 uczniów. Opłaty i dotacje oświatowe przeznaczane są na bieżące pokrywanie kosztów utrzymania szkoły, pomoce dydaktyczne unowocześniające proces nauczania oraz wykonywanie bieżących remontów obiektu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4