Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /RADOM/Spór o ulotki

Wiadomości z Radomia

Spór o ulotki

29 sierpień 2018 / Tekst

Politycy z komitetu Radosława Witkowskiego zarzucają Wojciechowi Skurkiewiczowi, że nie wskazuje źródła finansowania ulotek, które znalazły się w skrzynkach pocztowych. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości odpowiada, że nie wie, skąd one się wzięły.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Kandydaci do rady miejskiej z list Radosława Witkowskiego zorganizowali dziś konferencję prasową, na której zarzucili Wojciechowi Skurkiewiczowi, że nie wskazuje źródła finansowania kampanii wyborczej. Chodzi tutaj o ulotki, które znaleźli mieszkańcy Radomia z zaproszeniem na pierwsze z cyklu spotkań z kandydatem PiS na prezydenta miasta.

- Naszym zdaniem kampanię wyborczą zaczyna od łamania prawa i już na początku kampanii stawia się ponad prawem. Zgodnie z artykułem 109, paragraf 2 kodeksu wyborczego, materiały wyborcze powinny zawierać oznaczenie komitetu wyborczego, od którego pochodzą. W ostatnich dniach do skrzynek radomian trafiła ulotka pana Wojciecha Skurkiewicza, jako kandydata na prezydenta Radomia, informująca o spotkaniach i zapraszająca na spotkanie. Ulotka pana Wojciecha Skurkiewicza nie zawiera żadnej informacji na temat komitetu i środków, z których jest finansowana – zarzuca Marta Michalska – Wilk.

Kandydaci z komitetu Radosława Witkowskiego zapowiadają, że jutro złożą doniesienie w tej sprawie do odpowiedniego komisarza wyborczego.

Wojciech Skurkiewicz odpowiada, że nie wie, skąd wzięły się te ulotki.

- Nie wiem, skąd wzięły się te ulotki. Ja promuję ten cykl spotkań na portalach społecznościowych i na mojej stronie internetowej. Jeżeli ktoś drukuje z mojego fanpejdżu lub mojej strony, to nie jest zależne ode mnie – odpowiada Wojciech Skurkiewicz.

Ulotki dotyczyły spotkania Wojciecha Skurkiewicza z wyborcami, które dziś odbyło się przed szkołą na ul. Piastowskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4