Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Sprawdź światła auta za darmo!

Wiadomości z Radomia

Sprawdź światła auta za darmo!

14 listopad 2018 / Tekst

Czy światła w samochodach są właściwie ustawione i nie stwarzają zagrożenia na drodze? - to będzie można po raz kolejny sprawdzić już w najbliższy czwartek, 15 listopada o godz. 11:00 w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu.

 Do skorzystania z akcji zachęcają policjanci. - Z pewnością Ci wszyscy, którzy jeżdżą samochodami widzą, że niewłaściwie ustawione światła to problem dużej części poruszających się po drogach pojazdów. Wszyscy wiemy, że ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze ma prawidłowe oświetlenie pojazdu. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy niemalże przez cały dzień światła pełnią rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze - mówi Rafał Jeżak z mazowieckiej policji.

Jak podkreślają funkcjonariusze wszelkie nieprawidłowości w oświetleniu pojazdu mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi lub prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego. - Pamiętajmy, że po zatrzymaniu przez policjanta, jeśli taka osoba usunie usterkę, nie grożą jej żadne konsekwencje. Są jednak takie usterki, których nie da się usunąć na miejscu. Chodzi o zabrudzenie reflektora, zmatowienie szyby, różnicę w kolorze światła - dodaje Rafał Jeżak.

Dlatego już w ten czwartek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu zapraszają do stacji diagnostycznej ZSS w Radomiu, gdzie światła będzie można ustawić za darmo!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4