Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Sprawdź światła auta za darmo!

Wiadomości z Radomia

Sprawdź światła auta za darmo!

14 listopad 2018 / Tekst

Czy światła w samochodach są właściwie ustawione i nie stwarzają zagrożenia na drodze? - to będzie można po raz kolejny sprawdzić już w najbliższy czwartek, 15 listopada o godz. 11:00 w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu.

 Do skorzystania z akcji zachęcają policjanci. - Z pewnością Ci wszyscy, którzy jeżdżą samochodami widzą, że niewłaściwie ustawione światła to problem dużej części poruszających się po drogach pojazdów. Wszyscy wiemy, że ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze ma prawidłowe oświetlenie pojazdu. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy niemalże przez cały dzień światła pełnią rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze - mówi Rafał Jeżak z mazowieckiej policji.

Jak podkreślają funkcjonariusze wszelkie nieprawidłowości w oświetleniu pojazdu mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi lub prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego. - Pamiętajmy, że po zatrzymaniu przez policjanta, jeśli taka osoba usunie usterkę, nie grożą jej żadne konsekwencje. Są jednak takie usterki, których nie da się usunąć na miejscu. Chodzi o zabrudzenie reflektora, zmatowienie szyby, różnicę w kolorze światła - dodaje Rafał Jeżak.

Dlatego już w ten czwartek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu zapraszają do stacji diagnostycznej ZSS w Radomiu, gdzie światła będzie można ustawić za darmo!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4