Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Stałe konsultacje na temat autyzmu

Wiadomości z Radomia

Stałe konsultacje na temat autyzmu

07 marzec 2017 / Tekst

Będzie to szansa dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują rady, poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania, czy chcieliby lepiej poznać spektrum autyzmu. W Radomiu otwarty zostanie Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Autyzm HELP.

Stałe konsultacje na temat autyzmu
fot. jim.org

Klub Rodzica JiM Radom działa od 2 lat i zrzesza rodziców dzieci z neurotrudnościami. Pomysł na utworzeniu Punku Informacyjno-Konsultacyjnego jest swego rodzaju zrobieniem kroku w przód. - Rodzice prędzej czy później trafiają do nas, czasem okrężną drogą. Teraz będą mieli szansę trafić w jedno konkretne miejsce i tam uzyskać naszą pomoc. - mówi Aneta Stańczyk - koordynator Klubu Jim w Radomiu.

Autyzm HELP będzie punktem, w którym będzie można uzyskać szeroką pomoc dotyczącą autyzmu. Do punktu będą mogli zgłosić się rodzice, którzy podejrzewają autyzm u swojej pociechy, czy osoby, które wiedzą, że coś jest nie tak, jednak nie wiedzą od czego rozpocząć diagnostykę. W Punkcie bedzie można dowiedzieć się również czegoś więcej na temat placówek medycznych zajmujących się diagnostyką autyzmu. Dodatkowo powstanie baza wszystkich placówek, które zajmują się dziećmi z miasta i powiatu. Autyzm HELP będzie także miejscem edukacji. Na konsultacje będą mogli zgłosić wszyscy ci, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat autyzmu.

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny będzie także otwarty na nauczycieli, którzy czują, że nie są odpowiednio przygotowani do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu: - Mamy świadomość, że coraz więcej dzieci ze spektrum trafia nie tylko do szkół specjalnych - gdzie jest przygotowana kadra, ale również do szkół masowych. Chcielibyśmy wesprzeć nauczycieli nie tylko naszym doświadczeniem życiowym, ale również merytoryką. - podkreśla Aneta Stańczyk.

NA początku dyżury w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym Autyzm Help odbywały się będą:

we wtorki w godz. między 10:00 a 13:00

w piątki w godz. między 13:00 a 16:00

Z biegiem czasu i w zależności od potrzeb terminy spotkań mogą ulec zmianie.

Autyzm HELP będzie działał w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Kościuszki 5 w Radomiu. Tam też odbedzie się spotkanie inaugurujące.

W programie pierwszego spotkania w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnego: uroczyste otwarcie,  projekcja nominowanego do tegorocznych Oskarów wzruszającego dokumentu "Życie animowane" mówiącego o wchodzeniu w dorosłość osób z autyzmem oraz dyskusja wokół projekcji i codzienności w cieniu autyzmu.

Uroczyste otwarcie we wtorek, 14 marca o godz. 14:00 w sali konferencyjnej MSCDN w Radomiu.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4