Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/Starosta radomski odpowiada na tekst portalu

Wiadomości z Radomia

Starosta radomski odpowiada na tekst portalu

30 kwiecień 2019 / Tekst

Starosta radomski nie zgadza się z tezami postawionymi przez jeden z ogólnopolskich portali internetowych. Sprawa dotyczy lotniska w Radomia. Poniżej prezentujemy w całości oświadczenie Waldemara Trelki.

PPL
PPL

29 kwietnia na stronie internetowej jednego z ogólnopolskich portali opublikowany został artykuł Kamila Dziubki pt. „Bitwa o lotnisko w Radomiu. Na pierwszej linii czołowi politycy PiS”. Autor tekstu cytuje w nim m.in. wypowiedź wicemarszałka Senatu Adama Bielana: „(…) Od lat wspieram ten projekt. Tak samo jak prezydent Radomia, czy starosta radomski, którzy również są zapraszani na spotkania komitetu sterującego. I to nie jest dla nikogo tajemnicą.(...)”. I dalej już w ramach dziennikarskiego śledztwa: „Postanowiliśmy sprawdzić wersję wicemarszałka Senatu. Okazuje się jednak, że w biurze prasowym radomskiego ratusza nie przypominają sobie, by prezydent miasta był zapraszany na spotkania komitetu. To samo usłyszeliśmy w starostwie powiatowym”.

Ponieważ autor powołuje się na Starostwo Powiatowe w Radomiu, które reprezentuję, pozwalam sobie poinformować, że:

1. ostatnio kwestia rozbudowy radomskiego lotniska była przedmiotem dwóch spotkań z moim udziałem. Pierwsze, na prośbę przedstawicieli władz miasta, zorganizowane zostało 14 marca br. w Powiatowym Zarządzie Dróg Publicznych w Radomiu. Miejsce nieprzypadkowe, bo część drogi powiatowej ma być włączona w obszar inwestycji i w związku z tym niezbędne są stosowne uzgodnienia. W spotkaniu uczestniczyli także zastępca prezydenta Radomia Konrad Frysztak, przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu oraz PZDP. Druga narada, zwołana z inicjatywy wicemarszałka Senatu Adama Bielana i z jego udziałem, odbyła się 3 kwietnia br. w Ministerstwie Infrastruktury. Gospodarzem warszawskiego spotkania był sekretarz stanu Mikołaj Wild, a zaproszonymi gośćmi także m.in. prezes spółki Polskie Porty Lotnicze i dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie Mariusz Szpikowski, prezydent Radomia Radosław Witkowski i jego zastępca Konrad Frysztak, przedstawiciele powiatu radomskiego – łącznie kilkanaście osób;

2. bezspornym faktem jest więc, że narady i uzgodnienia dotyczące rozbudowy radomskiego lotniska odbywają się cyklicznie, niekiedy też ad hoc, w miarę bieżących potrzeb, również z udziałem senatora Adama Bielana. A czy uczestników tych spotkań nazwiemy „komitetem sterującym”, „zespołem roboczym” lub „plutonem wsparcia”, nie ma żadnego znaczenia. Nomenklatura, szyld są zupełnie nieistotne wobec wyzwań, jakie niesie realizacja inwestycji, oraz korzyści płynących z budowy portu lotniczego dla Radomia i powiatu radomskiego. Może być to nawet „grupa szybkiego reagowania” - najważniejsze, żeby rozbudowa lotniska przebiegała szybko i sprawnie;

3. jeżeli zatem semantyczny formalizm ma być podstawą podawania w wątpliwość czy wręcz dezawuowania rzetelności przekazywanych informacji, to praktykowanie metody „łapania za słówka” źle wróży powadze publicznego dyskursu.

Waldemar Trelka,Starosta Radomski

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4