Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Sto lat dla nauczycieli!

Wiadomości z Radomia

Sto lat dla nauczycieli!

14 październik 2015 / Tekst
14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Jednak dzisiejsze święto znane jest jako Dzień Nauczyciela. To właśnie do dzielących się wiedzą płyną dziś życzenia i ciepłe myśli uczniów i nie tylko...
Sto lat dla nauczycieli!
fot. www.prezenty-i-zyczenia.pl
Chociaż z perspektywy szkolnej ławki czasem trudno spojrzeć na nauczyciela łaskawym okiem, to okazuje się, że po latach miło wspominamy belfrów:

W całej Polsce w Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do uroczystego świętowania i nagradzania nauczycieli. Nie inaczej było w Radomiu, gdzie na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozdane zostały Medale i Krzyże Zasług.

- Dzień Edukacji Narodowej jest wielkim świętem całej społeczności szkolnej – nauczycieli, pracowników administracyjnych szkół, a także uczniów i rodziców. W sposób szczególny jednak w tym dniu  zwracamy się ze słowami uznania, szacunku i głębokiej wdzięczności do tych, którzy na co dzień tłumaczą nowe tematy, odpytują, sprawdzają klasówki, którzy wychowywali nas i pomagają wychowywać nasze dzieci. Złóżmy gratulacje nauczycielom. Przyjmijcie dziś Państwo nasze podziękowanie za dzielenie się posiadaną wiedzą.  Dziękujemy za wyrozumiałość i specjalną uwagę zarówno dla tych, którzy mają trudności w nauce, jak i dla tych, których  talenty z powodzeniem rozwijacie – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Dla pracowników szkół z Radomia i regionu radomskiego przygotowano wiele odznaczeń: 69 Medali Komisji Edukacji Narodowej, 12 Złotych Krzyży Zasługi, 15 Srebrnych Krzyży Zasługi, 9 Brązowych Krzyży Zasługi, 3 Nagrody Ministra Edukacji Narodowej, 14 Nagród Mazowieckiego Kuratora Oświaty i 124 Nagrody Prezydenta Miasta Radomia.

W radomskich szkołach uczy ok. 4 tysiące nauczycieli. Do wszystkich swoje życzenia kieruje Dorota Sokołowska – Mazowiecki Kurator Oświaty: - Szanowni Państwo, zrozumienia dla tak wielkiego zadania. Przypomnienia sensu zawodu, o którym kiedyś mówiono – powołanie, powrotu do motywów podjęcia pracy wśród szkolnych korytarzy i dla uczniowskiego jutra. Uśmiechu obdarowanych dzieciaków i całkiem dorosłej młodzieży, a przy tym empatycznych i wdzięcznych rodziców. Zachwytu nad stwarzaną codziennością. Bo zachwyt to zatrzymany okrzyk radości, to triumf piękna nad zwyczajnością, to zwycięstwo nad rutyną. A więc obyśmy sami zaczęli się zachwycać jaką materię dano nam do ręki, jakie możliwości daje nam nasza praca i jakie dzieła możemy stworzyć. Tylko na tak przebytej drodze jak mówił Stefan Szuman „sprzedając osobowość” sobie i innym możemy dać radość...

Dzisiejsze święto to dobry moment na nagradzanie, ale także oceniania: - Stan radomskiej oświaty trzeba ocenić jako bardzo wysoki jakościowo i jako ten, który ciagle jest progresywny jeżeli chodzi o pracę szkół i placówek naszego miasta. Szkoły i placówki Radomia konkurują ze stolicą. Jest to dobry sygnał świadczący o dobrej pracy nauczycieli i dyrektorów szkół. Również wskaźnikiem pracy szkół są ich absolwenci, którzy podejmują studia i pracę zawodową. Oni są bardzo dobrze oceniani zarówno przez uczelnie wyższe, jak i pracodawców - podsumował wiceprezydent Karol Semik i dołączył się do życzeń dla świętujących:

Radio Plus Radom również życzy wszystkim nauczycielom, a także pracownikom oświaty zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wielu dobrych chwil w wypełnianiu misji, jaką jest kształcenie kolejnych pokoleń.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4