Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Strażnicy testują nowy sprzęt łączności

Wiadomości z Radomia

Strażnicy testują nowy sprzęt łączności

16 grudzień 2018 / Tekst

Radomska Straż Miejska testuje nowy sprzęt łączności telefonicznej oraz radiowej, na zakup i montaż którego udało się pozyskać fundusze. Całość inwestycji to około 100 tys. zł. Nowe systemy zaczną działać 1 stycznia 2019 roku.

Strażnicy testują nowy sprzęt łączności
foto: Straż Miejska

Modernizacja centrum dowodzenia SM, poprawiająca warunki pracy funkcjonariuszy trwa od października. – Dysponujemy już kompletnym systemem kontroli dyspozytorskiej renomowanego producenta i dostawcy zintegrowanych środków łączności oraz urządzeń przeznaczonych do nagrywania rozmów wraz z oprogramowaniem, ruterami, serwerami i zestawami komputerowymi z dotykowym ekranem oraz monitorami do śledzenia i pozycjonowania GPS. Dodatkowo zakupiliśmy radia stacjonarne, przewoźne oraz przenośne. Każdy radiotelefon jest wyposażony w nadajnik GPS i dyżurny na bieżąco może śledzić przemieszczanie się patroli w terenie. Ponadto dla bezpieczeństwa naszych funkcjonariuszy radia przenośne wyposażyliśmy w przycisk „pomoc”, tak by w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia można było natychmiast wezwać wsparcie – wyjaśnia Grzegorz Sambor ze Straży Miejskiej w Radomiu. W ramach inwestycji Straż ma zagwarantowane bezpłatne szkolenie wszystkich oddelegowanych funkcjonariuszy i pomoc techniczną online.

Modernizację centrum dowodzenia prowadzi firma Sekret Serwis z Radomia.

– W czasie testów chcemy sprawdzić wszystkie zalety konsoli dyspozytorskiej, komunikowanie z patrolami, z mieszkańcami, ustawienie „kolejkowania” połączeń i rozmów, wysyłanie wiadomości tekstowych do funkcjonariuszy informujących o ważnych zdarzeniach oraz możliwość bieżącego odsłuchiwania rozmów z mieszkańcami. Sprawdzamy też pozycjonowanie GPS w taki sposób, by dyżurny racjonalnie dysponował patrolami w terenie, aby w miarę możliwości skrócić czas podejmowania interwencji – tłumaczy Sambor.

Nowe systemy łączności telefonicznej i radiowej w pełni zaczną służyć Straży Miejskiej od Nowego Roku. W 2019 Straż planuje również poprawić jakość połączeń radiowych poprzez zakup i montaż przekaźników do transmisji dwukierunkowej oraz uzupełnienie sprzętu łączności o kolejne radia przenośne.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4