Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /Aktualności/Diecezja radomska/Caritas zaprasza bezdomnych na piknik

Wiadomości z Radomia

Caritas zaprasza bezdomnych na piknik

30 maj 2019 / Tekst

Caritas Diecezji Radomskiej zaprasza na piknik integracyjny - streetworkerzy zachęcają do udziału w imprezie osoby w kryzysie bezdomności lub potrzebujące pomocy oraz wychowanków z Domu Matki i Dziecka z Jasieńca Iłżeckiego. Festyn ma służyć integracji i wzmacnianiu zachowań oraz nawyków, które pomagają wyjściu z bezdomności oraz przywracaniu więzi społecznych.

- Będą gorący posiłek, grill, zabawy i konkursy. Będziemy też my, bo bezdomni są naszymi podopiecznymi - mówi streetworkerka Dagmara Konracka. - Realizujemy w mieście różne projekty pomocowe. Prowadzimy zbiórki żywności, środków czystości i opatrunkowych, zimą dowozimy ciepłe posiłki, odzież, kołdry i poduszki, zapewniamy pomoc medyczną i pomagamy w wyrobieniu dokumentów tożsamości, ale też organizujemy wyjścia w teren z wychowankami Domu Matki i Dziecka - dodaje.

Streetworkerzy zachęcają radomian, by ci informowali osoby bezdomne o możliwości wzięcia udziału w pikniku. Mile widziane też osoby, które zechciałyby w jakikolwiek sposób pomóc przy organizacji imprezy.

Piknik integracyjny odbędzie się w ramach projektu "Pokonać bezdomność". W pierwszym module skupia się ona na profilaktyce, czyli warsztatach i poradnictwie z zakresu pracy socjalnej, drogi zawodowej, prawa, psychologii oraz profilaktyki żywienia i umiejętności kulinarnych.

Impreza odbędzie się 18 czerwca o godzinie 11.00 na terenie Schroniska dla Bezdomnych i Noclegowni dla Kobiet i Mężczyzn przy ul. Zagłoby 3.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4