Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/Studenci i leśnicy posadzili las!

Wiadomości z Radomia

Studenci i leśnicy posadzili las!

29 kwiecień 2017 / Tekst

Ponad czterdziestu studentów z Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz leśnicy w ramach akcji "Studenci Sadzą Las 2017" oraz "1000 drzew na minutę" posadzili kolejne drzewa w Radomiu i Jedlni Letnisku. Wzięli również udział w konferencji, której gościem był Paweł Sałek - wiceminister środowiska.

Studenci i leśnicy posadzili las!
fot. Edyta Nowicka

To była pracowita i owocna sobota. Studenci, leśnicy i przedstawiciele władz rękawy zakasali już o godz. 10:00. Wtedy to przy Pomniku Żołnierzy Zrzeszenia WiN przy ul. Beliny-Prażmowskiego w Radomiu posadzili pamiątkowy dąb. Członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów, którzy do Radomia przyjechali z całej Polski poznali historię miasta. Złożyli również kwiaty przed pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.

Pamiątkowy dąb w Radomiu był ważnym początkiem kolejnego etapu sadzenia drzew. Ten odbył się już w Jedlni Letnisku, gdzie na blisko 40 arach sadzone były również dęby. Nie zabrakło instruktażu przeprowadzonego przez leśników: - Wszystkim się wydaje, że łatwo jest posadzić drzewo. To jednak nie jest takie proste. - przekonuje Edyta Nowicka - rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu i wyjaśnia: - Drzewo musi być dobrze posadzone, żeby korzenie nie były zawinięte i żeby drzewo dobrze się przyjęło.

Ostatnim punktem sobotniego wydarzenia była konferencja w Ośrodku z udziałem wiceministra środowiska - Pawła Sałka. Studenci mogli porozmawiać i wymienić się doświadczeniami z osobami, które zajmują się ochroną środowiska. Z pierwszej ręki zdobyli informacje na temat gospodarki leśnej i ochrony środowiska.

Finał akcji "Studenci Sadzą Las", który odbył się w Radomiu wpisany był w prowadzoną przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych kampanię "1000 drzew na minutę". Akcja ma pokazać społeczeństwu jak przyjemnie jest sadzić drzewa, a przede wszystkim jaką skalę ma takie działanie - 500 milionów drzew rocznie na terenie całego kraju - wyjaśnia Edyta Nowicka z RDLP w Radomiu:

We wspólnym sadzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Niezależnego Zrzeszenia Studentów, władze i pracownicy RDLP w Radomiu, leśnicy z ośrodka w Jedlni Letnisku oraz poseł Dariusz Bąk.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Edyty Nowickiej:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4