Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Suski: nie ma zgody na związki homoseksualne

Wiadomości z Radomia

Suski: nie ma zgody na związki homoseksualne

16 lipiec 2019 / Tekst

- Dopóki w Polsce rządzi PiS, nie ma zgody na związki homoseksualne - mówi minister Marek Suski. Szef Gabinetu Politycznego Premiera w wywiadzie dla TV Republika dodał, że partia Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie wyrazi też zgody na adopcję dzieci przez pary tej samej płci.

Suski: nie ma zgody na związki homoseksualne
foto: JSzczechowski/Radio Plus Radom

– W Polsce jest konstytucja, która mówi i słusznie, że małżeństwo to jest związek kobiety z mężczyzna. Jeśli chodzi o coś w rodzaju takiego związku partnerskiego, to jeżeli ktoś nie chce brać ślubu kościelnego, to może wziąć ślub cywilny i to jest taki związek partnerski, bo to łatwo rozwiązać, to nie jest przez papieża uświęcony rozwód, tylko po prostu idzie się do urzędu, w sądzie rozwiązuje się małżeństwo. Tego rodzaju rozwiązania w Polsce są, natomiast my nie dajemy zgody na to, żeby były małżeństwa jednopłciowe, czyli homoseksualiści, którzy w następnym kroku zażyczą sobie adopcji dzieci - mówił Marek Suski.

Aprobata dla zawierania związków przez pary jednej płci mogłaby doprowadzić, zdaniem ministra, do poczucia dyskryminacji przez osoby żyjące w związkach małżeńskich. – Mógłbym powiedzieć, że rodziny w Polsce mogłyby poczuć się dyskryminowane, bo pewne ustępstwo od normy będzie afirmowane i będzie miało większe przywileje niż zwykła rodzina, więc wtedy wszyscy ludzie, którzy żyją w związkach małżeńskich, zgodnie z konstytucją powiedzą, że to oni się czują teraz dyskryminowani. Myślę, że te postulaty, jakkolwiek krzykliwe, to jest postulat niewielkiej części tych osób o odmiennej orientacji, ale oczywiście oni są bardzo narzucający swoją wolę - mówi Marek Suski.

Zdanaiem ministra, nawet w tak wąskiej grupie społeczeństwa, jak osoby o odmiennej orientacji seksualnej, są też takie, które nie zgadzają się na zawieranie związków małżeńskich. - Polskie prawo dopuszcza możliwość podpisania aktu notarialnego i przekazania majątku na konkretną osobę, niekoniecznie będącą rodziną, więc takie rozwiązania są - podsumował minister Marek Suski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4