Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /RADOM/Świat klocków Lego w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Świat klocków Lego w Radomiu

12 styczeń 2019 / Tekst

Ponad sto makiet, dwanaście stref tematycznych, znane postacie, budowle i bohaterowie bajek. W Radomiu otwarta została wystawa budowli z klocków Lego - "Inwazja Gigantów".

Świat klocków Lego w Radomiu
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Wystawa jest podzielona na 12 stref tematycznych - Strefa Gigantycznych Modeli, Aleja Gwiazd Sportu, Human Body - Nietypowa Lekcja Biologii, Nietypowa Lekcja Historii, Strefa Jeżdżących Pociągów, Edukacja, Architektura Świata, Star Wars District, Sceny oraz Postaci z Filmów i Bajek, Robotyka, Fantastyka oraz Mozaiki.

Wśród budowli z klocków Lego będziemy mogli zobaczyć m.in. Titanica z 500 tys. klocków, Roberta Lewandowskiego w skali 1:1 czy Marcina Gortata. W świecie klocków Lego w radomskiej Galerii Słonecznej znaleźli się również Mikołaj Kopernik czy Fryderyk Chopin. Nie brakuje również budowli dla miłośników architektury. Stadiony, Pałac Kultury i Nauki czy Krzywa Wieża to tylko niektóre dobrze znane budowle, które można zobaczyć na wystawie. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy bajek.

Wystawa otwarta została w sobotę, 12 stycznia i już pierwszego dnia przyciągnęła wielu starszych i młodszych miłośników Lego:

 

Wystawa znajduje się na pierwszym piętrze w Galerii Słonecznej przy ul. Chrobrego i czynna jest codziennie w godzinach od 10.00 do 19.30. Bilety do nabycia w kasie oraz przez internet. Szczegóły można znaleźć tutaj. "Inwazję Gigantów" będzie można oglądać do 10 marca. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4