Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /RADOM/Świąteczne wizyty u radomian...

Wiadomości z Radomia

Świąteczne wizyty u radomian...

22 kwiecień 2019 / Tekst

Dla jednych rodzinne, dla innych w ciszy i skupieniu... W Poniedziałek Wielkanocny gośćmi Radia Plus Radom są: dr Danuta Krajewska, Zbigniew Bidziński i Wojciech Szymański, którzy opowiedzieli nam o tym, jak spędzają święta oraz o tym, czym dla nich jest Wielkanoc. 

Świąteczne wizyty u radomian...
fot. pixabay.com (IppikiOokami)

Zbigniew Bidziński - założyciel i dyrygent big bandu "Mundana" przyznaje, że jako muzyk lubi w Wielkim Tygodniu zrobić sobie przerwę od dźwięków, które towarzyszą mu na co dzień. Nie ucieka jednak od muzyki - stawia na klasykę. Święta Wielkanocne są dla niego głębokim przeżyciem duchowym, a stwierdzenie "Święta, święta i po świętach" mocno go drażni. - Nigdy nie jest za późno na spotkanie z Panem Bogiem, nigdy nie jest za późno na to, by spróbować go poszukać i znaleźć prawdziwy sens tych świąt - przekonuje nasz gość. Zbigniew Bidziński opowiedział nam o duchowym wymiarze Świat Wielkanocnych i Triduum Paschalnego, o śpiewie dla Pana Boga i rodzinnych spotkaniach przy stole i online: 

Dr Danuta Krajewska z poradni chorób piersi Radomskiego Szpitala Specjalistycznego święta spędza sama. - Jestem sama, ale nie samotna - podkreśla. Święta Wielkiej Nocy przeżywa z całym Kościołem, znajduje czas na wizyty na cmentarzu, powraca również do lektury "Chłopów" Reymonta. Dlaczego akurat ta powieść? Jakie smaki najbardziej pasują święta? Przy czyim ognisku czuje się najlepiej? Na te pytania odpowiedziała dziś w rozmowie z Radiem Plus Radom: 

 

"Co słychać?" - tym pytaniem powitaliśmy naszego ostatniego gościa - Wojciecha Szymańskiego - konferansjera i radiowca. Żadne widoki świata w święta nie równają się z widokiem bliskich przy stole - mówi Wojciech Szymański w rozmowie z nami wspominając świąteczny wyjazd do Paryża, podczas którego w Wielkanoc gotował... żurek z proszku. Posłuchajcie rozmowy o bliskości... bliskości z Bogiem i z drugim człowiekiem, która nie kończy się wraz ze Świętami Wielkanocnymi, a wręcz przeciwnie: 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4