Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Święto Ludowe w skansenie

Wiadomości z Radomia

Święto Ludowe w skansenie

29 maj 2018 / Tekst

PSL wystawi swojego kandydata na prezydenta Radomia - ogłosił wczoraj podczas Święta Ludowego, prezes radomskich struktur partii, Józef Bakuła. Spotkanie w Muzeum Wsi Radomskiej to już tradycja PSL-u.

Święto Ludowe w skansenie
foto: MN/Radio Plus Radom

Na organizowanym co roku Święcie Ludowym w radomskim skansenie spotkali się działacze partii z Radomia oraz ze struktur powiatowych i wojewódzkich. Podczas obchodów nie zabrakło odniesień do bieżącej polityki, programu ludowców oraz jesiennych wyborów:

Do nadchodzących wyborów samorządowych i wystawienia przez PSL swojego kandydata w walce o fotel prezydenta nawiązał też poseł na Sejm Mirosław Maliszewski:

Dyrektor biura klubu parlamentarnego PSL Stanisław Brzózka nawiązał do postaci Wincentego Witosa - działacza ruchu ludowego, trzykrotnego premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Zapowiedział, że jeszcze w tym roku, tuż przed wyborami samorządowymi, w Kielcach odsłonięty zostanie jego pomnik:

- To szczególny rok, rok zobowiązaujący nas do tego, abyśmy podjęli wspólny wysiłek, aby wygrać - mówił prezes zarządu powiatowego PSL, starosta radomski Mirosław Ślifirczyk:

Podczas świątecznego spotkania członków Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radomiu przyznane zostały odznaczenia dla wyróżniających się działaczy. Medalem Wincentego Witosa odznaczony został Andrzej Mularczyk - dyr. Domu Pomocy Społecznej w Łaziskach, od 25 lat działacz PSL. Złote Koniczynki - odznaczenia za teraźniejszą działalność otrzymali Agnieszka Stolarczyk, dyr. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu i Zbigniew Gołąbek, wiceprezes zarządu wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych.

Marszałek woj. mazowieckiego zdecydował też o nadaniu medali "Pro Masovia". Trafiły one do Jerzego Grosickiego i Sławomira Słyka. - Medale i wyróżnienia to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim zobowiązanie i motywacja do dalszej pracy - mówi prezes Józef Bakuła:

W Święcie Ludowym wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP, członek rady naczelnej PSL Mirosław Maliszewski, członek rady naczelnej PSL, dyrektor biura klubu parlamentarnego PSL Stanisław Brzózka, wiceprzewodnicząca sejmiku mazowieckiego Bożenna Pacholczak, radny sejmiku, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Zbigniew Gołąbek, prezes zarządu powiatowego PSL, starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Po części oficjalnej spotkania przyszedł czas na ludową biesiadę.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4