Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/Święto Niepodległości w regionie

Wiadomości z Radomia

Święto Niepodległości w regionie

10 listopad 2016 / Tekst

Z racji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości prezentujemy Państwu kalendarium wydarzeń w regionie m.in. w Odrzywole, Zwoleniu, Jedlni-Letnisko, Przysusze, Jedlińsku, Opocznie i Końskich.

RADOM

Program oficjalnych uroczystości 11 listopada. Marsz Wolności 10 listopada

11 listopada Dowódca Garnizonu Radom płk dypl. pil. Jan Skowroń oraz Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski zapraszają na obchody 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Program:

godz. 12.15 - Zbiórka uczestników uroczystości i pocztów sztandarowych przed Katedrą Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu przy ul. Sienkiewicza 13

godz. 12.30 - Msza św. w Katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Celebruje Biskup Henryk Tomasik. 

godz. 13.30 - przemarsz uczestników pod Pomnik Czynu Legionów w Rynku

godz. 14.00 - wystawienie warty honorowej przy Pomniku Czynu Legionów, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Radom

godz. 14.20 - odegranie Hymnu Państwowego, wystąpienia okolicznościowe, Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Czynu Legionów, wiązanka melodii Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Dęblina.

około godz. 15.00 przemarsz i odsłonięcie tablicy na wschodniej ścianie Zamku Królewskiego przy Skwerze Unii Radomsko - Wileńskiej, upamiętniającej złożenie hołdu pruskiego w Radomiu.

godz. 17.00 - odsłonięcie tablicy upamiętniającej wizytę w Radomiu Henryka Sienkiewicza i premiera filmu "Sienkiewicz mniej znany" w Resursie Obywatelskiej

13 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do katedry na Koncert Patriotyczny pt. „Raduj się Matko Polsko” w wykonaniu Kameralnego Chóru im. Biskupa Jana Chrapka. Akompaniament i dyrekcja artystyczna Maria Czarnecka – Cieślak a wybór tekstów i recytacja Maria Halicka.

OPOCZNO

Rafał Kądziela, burmistrz Opoczna, serdecznie zaprasza 11 listopada na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Program uroczystości:

8.45 - zbiórka pocztów sztandarowych oraz złożenie kwiatów przez burmistrza i starostę Józefa Roga przy tablicy ku czci Marszałka Józefa Piłsudskiego (Pl. T. Kościuszki),

9.00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kolegiacie św. Bartłomieja,

10.15 - Poświęcenie Pomnika Nieznanego Żołnierza, Apel Pamięci, wystąpienia okolicznościowe, złożenie kwiatów przy pomniku (Pl. Zamkowy).

IŁŻA

Burmistrz Iłży zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczną się w piątek, 11 listopada 2014 r. o godz. 10 uroczystą Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele w Iłży.

Po Mszy Świętej, uczestnicy uroczystości, przy akompaniamencie Iłżeckiej Orkiestry Dętej, przemaszerują pod pomnik Obrońców Ziemi Iłżeckiej przy Placu 11-listopada, gdzie po wystąpieniu starosty Mirosława Ślifirczyka, program artystyczny zaprezentuje młodzież z Domu Kultury w Iłży. Liczne wiązanki kwiatów złożą delegacje. Jeśli pogoda dopisze, przewidziany jest koncert orkiestry dętej.

Po uroczystościach pod pomnikiem, dyrektor Domu Kultury zaprasza o godz. 12 na otwarcie wystawy malarki, Danuty Goguły. – To debiutantka, która pracuje jako pielęgniarka w iłżeckim szpitalu – zdradza Krzysztof Kozera, dyrektor Domu Kultury w Iłży.

W sobotę, 12 listopada o godz. 15 odbędzie się promocja książki „Z pamiętnika kobiety walczącej” Stanisławy Cichosz-Staszałek pod redakcją dokumentalisty Pawła Nowakowskiego. Autorka to związana z ziemią iłżecką lekarka – okulistka, która postanowiła wydać książkę dotyczącą naszego regionu. Promocja odbędzie się w galerii Domu Kultury.

Również w sobotę, o godz. 18 w DK odbędzie się drugi już występ standuperów z Gdańska i Bydgoszczy.

ODRZYWÓŁ

Wójt gminy Marian Kmiecia, Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II Barbara Rataj zapraszają młodzież i dorosłych do udziału w Biegu Niepodległości. Impreza odbędzie sie 12 listopada w Ossie na trasie 3,5 km. Początek o 11.00.

Obchody Święta Niepodległości  odbędą się 11 listopada w Odrzywole. W miejscowym kościele parafialnym o 11.00 celebrowana będzie Msza św w intencji Ojczyzny. O 12.00 odbędzie się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej i złożenie kwiatów przy pomniku w okolicy Urzędu Miejskiego. Następnie odbędzie się akademia przygotowana przez młodzież z  PG im. Jana Pawła II. 

PRZYSUCHA 

W Przysusze 11 listopada o godzinie 18 odbędzie się koncert w Domu Kultury. Podczas koncertu zaprezentują się artyści, młodzież i dzieci działające w Domu Kultury i szkołach oraz koło teatralne. 

SZYDŁOWIEC

Z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i Rada Miejska zapraszają na uroczystości miejskie. O 10.15 zbiórka na Rynku Wielkim przed Ratuszem. O 10.30 rozpocznie się Msza św. za Ojczyznę w kościele św. Zygmunta. Po liturgii nastąpi przemarsz ulicami Rynek Wielki-Radomska-Widok na skwer Piłsudskiego. O 11.45 zaplanowano modlitwę przy pomniku Piłsudskiego. 

JEDLNIA-LETNISKO

10.00 - Msza święta w kościele parafialnym w Jedlni-Letnisko i montaż słowno-muzyczny.

11.00 - Przemarsz pocztów sztandarowych i mieszkańców do ZSO w Jedlni-Letnisko, złożenie kwiatów przed popiersiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

KOŃSKIE

11.45 - Rozpoczęcie uroczystości przy pomniku Wdzięczności przy ulicy Józefa Piłsudskiego i złożenie kwiatów.

12.00 - Przemarsz ulicami miasta wraz z Miejską Orkiestrą Dętą do kolegiaty św. Mikołaja.

12.15 - Msza św. w intencji Ojczyzny.

ZWOLEŃ

10.00 - Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele Podwyższenia Krzyża Św. Złożenie kwiatów przy pomniku Nieznanego Żołnierza.

12.00 - Program patriotyczny w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum w Sydole, PG w Sycynie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Baryczy. 

BIAŁOBRZEGI

10.15 - Msza św. w kościele św. Trójcy, złożenie kwiatów przy pomniku, defilada ulicą Krakowską na Pac Zygmunta Starego. W programie obchodów są: pieśni patriotyczne w wykonaniu chórów z PSP nr 1 i PG. Występ Orkiestry Dętej, degustacja grochówki, husarze na koniach, pokaz sprzętu wojskowego oraz pokaz motocykli. 

JEDLIŃSK

10.20 - zbiórka na placu przy miejscowym kościele.

10.30 - program artystyczny w PG w Jedlińsku.

11.00 - Msza św. w intencji Ojczyzny.

12.25 - przemarsz na Rynek, gdzie znajduje się pomnik Ku Czci Pomordowanych w czasie okupacji hitlerowskiej.

12.40 - koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4