Na antenie: Sedno sprawy
Jacek Prusinowski
Patron dnia: 21 listopada - św. Gelazy I, papież
Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 21 Lis 2017

    Pochmurno 3°C 0°C

  • 22 Lis 2017

    Chwilowe opady deszczu 3°C 0°C

Radio Plus Radom /RADOM/Święto Wojska Polskiego w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Święto Wojska Polskiego w Radomiu

11 sierpień 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Parlamentarzyści, władze samorządowe, duchowieństwo, a przede wszystkim żołnierze wzięli udział w radomskich obchodach Święta Wojska Polskiego. - Ci, którzy bronią pokoju stają na bardzo wysokim podium społecznym. - zauważył podczas polowej Mszy św. Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się na terenie lotniska wojskowego w Radomiu. Rozpoczął je Dzień Otwartych Koszar, podczas którego miłośnicy wojska i lotnictwa mogli poznać bazę "od kuchni", a także obejrzeć sprzęt wojskowy i lotniczy. Kolejnym punktem obchodów był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu grupy "WIARUSY".

O godz. 13:00 sprawowana była polowa Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Radomski Henryk Tomasik. Biskup odwołał się do etosu rycerskiego, który odzwierciedla się w postawie polskich żołnierzy. - Polscy żołnierze znani są ze swojej odwagi - spójrzmy na naszą historię. - zachęcił biskup Tomasik:

 Po Eucharystii odbył się uroczysty apel. Głos zabrał płk Jan Skowroń - dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. - Wojsko, to wspólnota, do której należymy przez pamięć o naszej historii. - podkreślał dowódca zwracając się do żołnierzy. Zwracając się do zebranych płk Skowroń przypomniał, że Święto Wojska Polskiego to również święto wszystkich Polaków:

 - Dajecie pewność bezpieczeństwa, ale także rozsławiacie to miasto. - powiedział do żołnierzy poseł Leszek Ruszczyk - członek Komisji Obrony Narodowej:

Zdaniem Rafała Rajkowskiego - członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Święto Wojska Polskiego to dobry moment na zastanowienie, czy sprawy obronne kraju idą w dobrym kierunku:

Podczas uroczystości głos zabrał również prezes Wojewódzkiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego - płk w st. sp. Władysław Dobrzański:

Podczas obchodów nie zabrakło nagród i odznaczeń. Uroczystości zakończyły się przelotem samolotów bryza i pokazem zespołu akrobacyjnego "Orlik".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA