Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Szansa dla portu w Radomiu?

Wiadomości z Radomia

Szansa dla portu w Radomiu?

02 kwiecień 2018 / Tekst

Czy to szansa dla radomskiego lotniska? Wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild mówi, że "na dziś Port Lotniczy Radom jest jedynym lotniskiem, które będzie mogło stanowić port zapasowy dla Okęcia". Czy rzeczywiście?

Szansa dla portu w Radomiu?
fot. http://corporate.lot.com

Zdaniem wiceministra, Port Lotniczy Radom jest jedynym portem, który może obsługiwać aglomerację warszawską, bo spełnia konieczne do tego warunki – znajduje się w dostatecznej odległości od stolicy i że Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze mogą nad radomskim lotniskiem uzyskać „stosunkowo łatwo kontrolę operacyjną”.

- Modlin nie spełnia drugiego z warunków, a Łódź jest położona w zbyt dalekiej odległości, czyli nie zapewnia dostępności komunikacyjnej umożliwiającej obsługę aglomeracji warszawskiej – mówi w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy Mikołaj Wild. Innego zdania jest prezes łódzkiego lotniska, Anna Midera. Według niej, to właśnie Łódź jest idealnym miejscem na lotnisko zapasowe dla linii lotniczych z Chopina.

Optymistycznego zdania jest też wicemarszałek Senatu Adam Bielan. 20 marca na antenie Radia Plus Radom powiedział, że jest już wynegocjowana wstępna formuła, w jaki sposób Polskie Porty Lotnicze mogłyby zacząć operować na radomskim lotnisku.

- Szanse na to, że PPL stanie się operatorem lotniska w Radomiu są większe niż w styczniu, kiedy podpisany został list intencyjny w tej sprawie. W tej chwili toczą się negocjacje między Ministerstwem Infrastruktury a Ministerstwem Obrony Narodowej - mówi wicemarszałek. Adam Bielan dobrze ocenia współpracę wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt.

Jaka ostatecznie będzie przyszłość lotniska w Radomiu nie wiadomo. Mikołaj Wild kibicuje branży lotniczej. Jednak o Radomiu, jako o lotnisku zastępczym dla CPK, wiceminister wypowiadać się na razie nie chce. Twierdzi, że PPL są w procesie negocjacji. - Mamy porozumienie między ministrem infrastruktury a ministrem obrony narodowej, które zapewnia otwartość z obydwu stron wobec obecności PPL-u na tym lotnisku. Potrzebujemy jeszcze odrobinę czasu, żeby zapadły ostateczne decyzje – mówi wiceminister.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4